Akademické mistrovství ČR v silniční cyklistice 2019

Velká Cena Temelína 2019

14. – 15. září 2019, Temelín

 

Ve dnech 14. – 15. 9. se uskuteční již 3. ročník cyklistických závodů v okolí Temelína. Stejně jako v roce 2016 se sobotní časovka i nedělní silniční závod pojedou jako Akademická mistrovství ČR.

 

Těšit se opět můžete na víkend nabitý silniční cyklistikou. Na své si přijdou cyklisté všech věkových i výkonnostních kategorií.

Jelikož se vítězná sestava nemění, zůstane závod zachován v osvědčeném formátu jako při posledním ročníku. Pozitivní ohlasy z řad závodníků naznačují, že se jedná o správnou cestu.

V praxi to znamená, že v sobotu je připravena individuální rovinatá časovka na 20 kilometrů. Neděle pak bude patřit nejprve dopoledne dětem, které poměří síly přímo v prostoru startu u jaderné elektrárny. Celý program vyvrcholí v pravé poledne startem hromadného závodu.

Zúčastnit se mohou ryzí amatéři, kteří se sami mohou rozhodnout, zda si troufnou na hlavní stokilometrovou trať, nebo zda raději zvolí kratší 43 km variantu. Akademické tituly se budou v neděli samozřejmě rozdávat pouze na trati 100 km.

Od jiných závodů podobné úrovně se VC Temelína odlišuje tím, že se zde závodí na uzavřených tratích s úplným vyloučením silničního provozu, což spoluvytváří jedinečnou atmosféru jako na těch největších závodech.

Kromě bezvadného zabezpečení byli závodníci v minulých letech zvyklí na doprovodný program, zajímavé dárky pro každého startujícího i hodnotné věcné a finanční ceny pro ty nejlepší. Také v tomto ohledu vše zůstává při starém.

Z hlediska vysokoškoláků za zmínku jistě stojí i fakt, že startují zdarma, a že jim je navíc možné vyplatit finanční příspěvky na dopravu a ubytování.

Další podrobné informace spolu s přihlašovacím formulářem jsou k nalezení na webu pořadatele: www.kcslaviapraha.cz/velka-cena.

Akademickou časovku v Temelíně v roce 2016 ovládli Martin Stošek (JU) a Elena Vaníčková (MU PřF)

Akademickými mistry ČR 2016 v silničním závodě se stali na Temelíně Dominik Buksa (UP FTK) a Tereza Gargelová (UP FTK)

Webové stránky akce: AM ČR v silniční cyklistice – VC Temelína 2019

Pozvánka ke stažení: