Posádka ženské osmiveslice Univerzity Karlovy opět vyhrála Univerzitní osmy

 


Foto: www.osmy.cz

Počet přihlášených lodí na Akademické mistrovství ČR ve veslování 2020 i sestavy jednotlivých posádek letos velmi ovlivnila koronavirová pandemie. Nemohli startovat ani studenti, kteří budou reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy v Polsku. V ženské kategorii se na start postavilo celkem 5 lodí, všechny čistě akademické osmy. Pro Akademický titul si opět dojela posádka Univerzity Karlovy, tentokrát ve složení Viceníková Adriana – Vašťáková Marcela – Hartmanová Kateřina – Matušíková Terezie – Stoklasová Lucie – Nejedlová Vanda – Remešová Jana – Křivská Aneta – Knorr Rudolf (K). 

O druhé místo byl do poslední chvíle boj. Druhou lodí, která nakonec pomyslně protla cílovou pásku s odstupem necelých 11 vteřin na vítězky, bylo ČVUT ve složení Pivková Kateřina – Čechová Tereza – Michaeli Ellen – Šoukalová Tereza – Štefanovičová Natálie – Dvořáková Klára – Vlachá Julie – Jirásková Mariana – Hajduk Stefan (K). O dvě vteřiny za nimi jako třetí dojela posádka Kašková Ivana – Němcová Jana – Chmátalová Eliška -Krejzová Pavla –  Šofrová Eliška – Hammerlová Michaela – Jandová Barbora – Suchá Daniela – Lacina Jan (K) z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Mezi muži se na start postavily pouze dvě čistě akademické posádky a z toho důvodu nebyl vyhlášen Akademický mistry ČR v mužské kategorii.

Výsledky ke stažení:

Výsledky najdete také na: results.sportis.cz