Orientační běh by mohl být na programu EUH 2024 a 2026

Orientační běh by mohl být na programu EUH 2024 a 2026

 

Evropské univerzitní hry 2022, které právě probíhají v polské Lodži, jsou nejen místem pro samotné sportování vysokoškoláků, ale také pro různé semináře a sportovně-diplomatická jednání.

Předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová, která je zároveň místopředsedkyní pořadatelské organizace EUSA, hodnotí letošní hry velmi pozitivně. “Je výborné, že po dvouleté přestávce vynucené Covidem, se opět nejlepší univerzitní sportovci scházejí na samotných sportovištích a bojují nejen o medaile, ale i o co nejlepší umístění. Rovněž jsem také velice ráda, že ČAUS se podařilo vyslat zatím největší výpravu v historii, tým čítá více jak 240 sportovců”.

Významné místo v programu zaujala také mezinárodní konference o práci dobrovolníků, informace můžete najít zde EUG 2022: EUSA Conference on Volunteering | EUSA.

Pro druhého našeho zástupce – technického delegáta orientačního běhu Dušana Vystavěla jsou hry ideální příležitostí jak rozšířit orientační běh do povědomí zástupců ostatních sportů a akademických organizací. “I když orientační běh není letos do programu zařazen, tak účast a osobní jednání s pořadateli EUG 2024 (Miskolc – Debrecen, Maďarsko) a EUG 2026 (Salerno, Itálie) se vyvíjí nadějně. Nechci to zakřiknout, ale věřím, že příštích evropských univerzitních her se budou moci účastnit i orienťáci”.