Nováček s Havlíkem Akademickými mistry světa! Čeští kanoisté uzavřeli AMS ziskem sedmi medailí

Nováček s Havlíkem Akademickými mistry světa! Čeští kanoisté uzavřeli AMS ziskem sedmi medailí

 

Kanoisté Vojtěch Nováček s Josefem Havlíkem jsou Akademičtí mistři světa na 1000 m! K tomu čeští sportovci vybojovali ještě dalších šest medailí pro český tým během posledního dne soutěže.

Závěr akademického světového šampionátu vyšel české akademické výpravě skvěle! Své působení v polské Bydhošti uzavřela reprezentace ziskem zlata, pěti stříbrných a jedné bronzové medaile.

Na kilometrové trati triumfovala deblová posádka kanoistů Vojtěch Nováček, Josef Havlík. Stříbro přidala kajakářka Anežka Paloudová (500 m), deblkajakáři Vladimír Cerman s Jakubem Stejskalem (1000 m), čtyřkajak ve složení Josef Záhora, Jakub Remuta, Martin Sobíšek, Ondřej Mašek (1000 m) a deblkajakářky Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou (500 m), které dojely druhé i na čtyřkajaku s parťačkami Štěpánkou Sobíškovou a Eliškou Betlachovou (500 m). Bronz získala posádka kajakářů Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec (500 m).

Kanoista Josef Havlík se dnes představil také na individuálním kilometru, kde bral čtvrtou příčku. Pátý v závodě na 500 metrů skončil čtyřkajak ve složení Josef Záhora, Jakub Stejskal, Jakub Remuta, Vladimír Cerman. Sedmé místo na pětistovce obsadil kajakář Martin Sobíšek.

Česká výprava si z Bydhoště odváží celkem 11 cenných kovů – jedno zlato, sedm stříbrných a tři bronzové medaile.

Podle souhrnných výsledků lze vidět, že jsme byli co do počtu medailí druhým nejúspěšnějším týmem za domácími Poláky. Jedná se o jedno z nejúspěšnějších Akademických mistrovství světa v historii českého týmu,“ uvedl vedoucí výpravy Tomáš Ježek. „Přestože v Polsku nepřálo počasí, kdy se střídalo větrné s vlnami nebo deštivé, jsem rád, že to našim mladým sportovcům vyšlo a téměř každý si odvezl z posledních závodů sezony nějakou medaili. Nejlépe na tom byla naše děvčata na kajaku, která posbírala medaile na všech tratích, kde startovala. Také jsme přidali hodně čtvrtých míst,“ doplnil Ježek.

Česká medailová umístění na Akademickém mistrovství světa 2022:

1. místo – Vojtěch Nováček, Josef Havlík (C2 1000 m)

2. místo – Tomáš Sobíšek (K1 1000 m)

2. místo – Anežka Paloudová (K1 500 m)

2. místo – Kateřina Zárubová, Barbora Betlachová (K2 500 m)

2. místo – Vladimír Cerman, Jakub Stejskal (K2 1000 m)

2. místo – J. Záhora, J. Remuta, M. Sobíšek, O. Mašek (K4 1000 m)

2. místo – K. Zárubová, B. Betlachová, Š. Sobíšková, E. Betlachová (K4 500 m)

2. místo – K. Zárubová, B. Betlachová, Š. Sobíšková, E. Betlachová (K4 200 m)

3. místo – Anežka Paloudová (K1 200 m)

3. místo – Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec (K2 500 m)

3. místo – Kateřina Zárubová, Barbora Betlachová (K2 200 m)

Kompletní výsledky najdete zde.

Foto: WUC 2022 Canoe Sprint