Na Dolní Moravě jsme opět rozdávali Akademické tituly snowboardistům

 

3. března 2022 | ČAUS 

Po tříleté odmlce, kdy se Akademické mistrovství ČR ve snowboardingu nekonalo, ať už z důvodu pandemie nebo nedostatku sněhu, se konečně studenti mohli opět postavit na start a bojovat o tituly akademických mistrů. Soutěžilo se ve dvou disciplínách – paralelní slalom a snowboardcross. Mezi muži si zlato odvezli Radek Houser a Zbyněk Žák, mezi ženami pak Kateřina Louthanová a Klára Skřipská.

Olympionik Radek Houser vybojoval zlato ve snowboardcrossu pro MU Brno, stříbrný byl Matouš Koudelka z ČVUT Praha a bronzový Jakub Žerava z Univerzity Karlovy. Mezi akademičkami se ve stejné disciplíně prosadila Kateřina Louthanová z Masarykovy univerzity, účastnice Zimní Univerziády v Krasnoyarsk, kde dojela pátá. Z AM ČR si odváží zlato! Pro stříbrnou mediali si dojela Vendula Burešová z AMBIS Praha. Bronz putuje opět na Univerzitu Karlovu tentokrát zásluhou Sáry Veselkové.

V paralelním slalomu svou parádní jízdu zajel Zbyněk Žák a po zásluze získal zlato pro VŠB-TU Ostrava! Druhý se umístil Radek Houser a přidává tak třetí medaili pro Masarykovu univerzitu z tohoto Mistrovství. Pro bronz si dojel Kryštof Choleva, student Univerzity Karlovy. V ženské kategorii si pro zlato dojela Klára Skřipská a přidala tak další medaili do sbírky pro Univerzitu Karlovu. Zuzana Kolesová z Ostravské univerzity vybojovala stříbro a bronz patří Kláře Neubertové z Masarykovy univerzity.

Ani letos však počasí pořadatelům příliš nepřálo. Z důvodu silného větru byl areál v první den závodu uzavřen. Na základě skvělé spolupráce s areálem se podařilo realizovat oba závody v průběhu jediného dne. Bylo však nutné uzavřít část sjezdovky a zabezpečit přesun materiálu i závodníků v rekordně krátkém čase. Studenti i přes technické a organizační změny pozitivně kvitovali velmi dobré podmínky pro závod a jeho organizační zajištění.

Akademické mistrovství se uskutečnilo v lyžařském areálu na Dolní Moravě ve dnech 17. a 18. února. Celkem se zúčastnilo 35 studentů, z toho 18 mužů a 17 žen, z celkem 12 vysokých škol. Jmenovitě se jednalo o školy – Univerzita Karlova (8), JU České Budějovice (8), Ostravská univerzita (4), MU Brno (4), UP Olomouc (3), VŠB-TU Ostrava (2), ČVUT Praha (1), ZČU Plzeň (1), VŠE Praha (1), Newton University Brno (1), AMBIS Praha (1), VOŠ Michael Praha (1).


Výsledky

SBX – ženy:

 1. Kateřina Louthanová (MU Brno)
 2. Vendula Burešová (AMBIS Praha)
 3. Sára Veselková (UK FTVS)

SBX – muži: 

 1. Radek Houser (MU Brno)
 2. Matouš Koudelka (ČVUT)
 3. Jakub Žerava (UK FTVS)

PSL – ženy:

 1. Klára Skřipská (UK)
 2. Zuzana Kolesová (Ostravská univerzita)
 3. Klára Neubertová (MU Brno)

PSL – muži:

 1. Zbyněk Žák (VŠB-TUO)
 2. Radek Houser (MU Brno)
 3. Kryštof Choleva (UK PrF)

Dokument ke stažení: