Medailové žně pro český univerzitní tým zásluhou Adama Václavíka a Petry Hančové

Česká akademická výprava má na kontě další dvě medaile! Biatlonista Adam Václavík si dojel v závodě s hromadným startem pro bronz. Petra Hančová dojela pro vůbec první univerziádní medaili v lyžařském orientačním běhu taktéž třetí.

V Krasnojarsku poprvé od začátku univerziády nasněžilo a biatlonisté měli v posledním závodu poměrně těžké podmínky i terén. S ním se pral i Adam Václavík z Masarykovy univerzity v Brně. A vcelku úspěšně. Od třetí střelby byl bezchybný a k tomu nejrychlejší na trati. Ze sedmého místa se postupně posouval výš a nakonec skončil za Norem Uldalem a Bělorusem Varabejem bronzový.

Foto: Jakub Pláteník

Nebyla to ale jediná česká medaile dne. Petra Hančová, studentka Univerzity Hradec Králové, zvládla závod na střední vzdálenost v lyžařském orientačním běhu, který byl do programu Univerziády zařazen vůbec poprvé. Během závodu kontroly dlouho probíhala jako první, těsně před závěrečnou cílovou rovinkou se však přimotala do menší kolize při sjezdu a na stadion nakonec dorazila taktéž bronzová.

Foto: Jakub Pláteník