Martina Zikmundová: Škoda toho milimetru, ale za top 10 jsem ráda

Martina Zikmundová: Škoda toho milimetru, ale za top 10 jsem ráda

 

Lukostřelkyně Martina Zikmundová postoupila ze čtvrteční kvalifikace jako nejlepší Evropanka na dvanáctém místě a měla v prvním vyřazovacím kole volný los. Ve druhém kole porazila Bitu Asheghzadehovou z Íránu 143:140, v boji o postup mezi posledních osm pak souboj s Indkou Kaur Avneetovou dopadl nastejno 143:143. Ve prospěch soupeřky rozhodl rozstřel, ve kterém byla soupeřka o 1 mm blíže středu a postoupila. Zikmundová tak skončila na 9. místě ze 36 účastnic.

„Souboj byl celý hodně napínavý, tahaly jsme se o každou sadu, nakonec jsme obě skončily se skóre 143 a šly jsme do rozstřelu,“ ohlíží se za dramatickým duelem.

„Jí pak padla desítka, mně devítka, takže jsem byla milimetr od top osmičky. Je to velká škoda, na druhou stranu deváté místo je pro mě pěkné,“ uvedla s úsměvem 23letá rodačka z Chebu.

„Kdyby mi někdo řekl na začátku, že budu do top 10, tak budu ráda, ale když člověk ví, že chyběl opravdu jen takový kousíček, tak jsem z toho samozřejmě smutná.“

Studentka Emmanuel College účastí na univerziádě zmeškala mistrovství světa i mistrovství ČR, logicky se tedy nabízí otázka, zda vzhledem ke svému umístění nakonec nelituje toho, že její volba padla právě na akci v Chengdu.

„Určitě toho nelituju. Je to obrovská akce a jsem ráda, že jsem tady. Tohle člověk zažije jen jednou maximálně dvakrát za život,“ uzavřela.