Konference „Sport na hraně?“

 

Český olympijský výbor uspořádal konferenci „Sport na hraně? aneb tlak na výkon (nejen) ve vrcholovém sportu“. Konferenci připravila Komise rovných příležitostí ve sportu ČOV pod záštitou mezinárodní organizace Women Sport International.

Vedle témat týkajících se rovných příležitostí ve sportu a jejich posílení se přednášející věnovali přílišnému tlaku na výkon u sportujících dětí, jeho psychologickými i zdravotními následky, vlivem pohybu na zdraví nebo komunikací mezi vrcholovými sportovci a trenéry. Souhrn témat, videozáznamy všech přednášek a následné diskuse sportovců a trenérů najdete pod tímto odkazem: www.olympic.cz/clanek/3131–video-konference-sport-na-hrane.

Přednášejícími byli:
– profesorka Kari Fasting, čestná předsedkyně Women Sport International (téma: Důležitost rovnosti pohlaví),
– profesorka Maja Makovec Brenčič, která donedávna působila jako slovinská ministryně pro vzdělávání, vědu a sport (Jiná odvětví, stejné příběhy?),
– sportovní psycholog Michal Šafář, děkan Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (Na hraně úspěchu),
– docent Martin Matoulek, předseda České společnosti tělovýchovného lékařství a člen Lékařské komise ČOV (Sport pro zdraví!?),
Alice Němcová Tejkalová, děkanka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (Vybrané aspekty ženského sportu v médiích),
– úspěšný basketbalový hráč a trenér Michal Ježdík (Kdo je elitní sportovec).

Diskuse sportovců a trenérů se zúčastnili atletka Denisa Rosolová, její trenérka Martina Blažková, basketbalista Jiří Welsch, basketbalový trenér Michal Ježdík a mistr Evropy v krasobruslení a nyní trenér Tomáš Verner.

Věříme, že Vás témata konference zaujmou. Budeme velmi rádi, pokud jednotlivé přednášky rozšíříte mezi své kolegy, pro které by mohly být přínosné, případně je využijete při trenérských kurzech či dalších vzdělávacích aktivitách.

Pokud budete mít k tématům jakoukoli zpětnou vazbu, neváhejte nás kontaktovat na e-mailové adrese info@olympic.cz.

    

Celá fotogalerie na: www.flickr.com/photos/czecholympic

Záznam konference: