Kmochová čtvrtá v Super G, Rypl šestý na 10 km

Jen kousíček od medaile se dnes ocitla na světové zimní univerziádě česká sjezdařka Tereza Kmochová, jenž na čtvrté pozici zaostala za medailí o pouhé 4 setiny. Mezi běžci se dnes blýskl šestým místem Miroslav Rypl.

Kmochová v Super G kousek od medaile

Tereza Kmochová, jezdící také mezi handicapovanými lyžařkami, dlouho útočila na zisk cenného kovu. Po dojetí vedla a čekala jak si povedou soupeřky. Bohužel 3 se dostaly před ní a pro Terku zbyla brambora. O medaili ji tak pravděpodobně připravila malá chybka, kterou udělala v poslední pasáži, jenž ji stála zhruba 3 desetiny. Na bronz jí totiž scházely pouhé 4 setiny sekundy.

Vítězkou se stala Ruska Yakovishina, stříbro jde do Finska zásluhou Luukko a Japonka Ando bere bronz o ty těsné 4 setinky před Terkou.

Na startu byly ještě 3 další české reprezentantky. Ovšem Čamková, Kloučková a Rudolfová skončily v druhé polovině výsledkové listiny.

Mezi muži byl na startu i obhájce několika medailí Adam Zika. Ten však dokončil závod až ve třetí desítce. Nejlepším z našich se tak stal letošní debutant v SP Daniel Paulus, jenž obsadil desátou příčku.

Z českých běžců nejlépe Rypl

Běžci na lyžích měli dnes na programu intervalový závod na 10km klasickou technikou, který se nejlépe povedl Miroslavu Ryplovi, jenž ztratil na vítěze necelou tři čtvrtě minutu a dojel šestý. Překvapením byl dnes výkon Jakuba Pšeničky. Student technické univerzity v Liberci startoval s číslem 16 a dlouho se držel v cíli v čele. Nakonec dojel na výborné 11. pozici, když porazil i několikanásobné účastníky SP a členy A-týmu Fellnera, Antoše či Graeffa.

Mezi ženami startovala pouze Andrea Klementová, která však doběhla až ve čtvrté desítce konečného pořadí.