Kdo vyhrál Anketu o nejúspěšnějšího reprezentanta ČAUS roku 2018?

Nejúspěšnějším reprezentantem českého akademického sportu roku 2018 mezi jednotlivci se stala sportovní střelkyně Gabriela Vognarová. Mezi týmy zvítězil v anketě florbalový tým mužů.

Gabriela Vognarová získala na Akademickém mistrovství světa ve sportovní střelbě 2018 v Kuala Lumpur 2 zlaté medaile v individuálních disciplínách – vzduchová puška a vzduchová puška 3×20. K tomu ještě přidala dvě medaile z týmových soutěží, jednu stříbrnou spolu s Nikolou Foistovou a Lucií Dudovou a jednu bronzovou s Nikolou Foistovou a Lucií Brázdovou.

Florbalový tým mužů ve složení Bagin Vojtěch, Bräuer Marek, Delong Adam, Gruber Jakub, Gurkovský Petr, Kolstrunk Jakub, Krejčíř Daniel , Levínský Jakub, Marvánek Jan, Matejčík Marek, Novák Tomáš, Pánek Martin, Pluhař Josef, Řehoř Jan, Sládeček David, Svatoš Ondřej, Šimek David, Šindelář Martin, Valeš Radek, Vítovec Ondřej na Akademickém mistrovství světa v Polsku vybojoval prvenství a domů si naše výprava právem odvezla zlaté medaile a velký pohár vítězů a Akademických mistrů světa. Florbalový šampionát byl úspěšný také pro český tým žen, kterým jen o kousek uniklo zlato a přivezly si tak stříbrné medaile a taktéž pohár.