Jiří Přívratský před odletem do Chengdu: Chci odvést co nejlepší práci

Jiří Přívratský před odletem do Chengdu: Chci odvést co nejlepší práci

 

Úspěšný český reprezentantační střelec a student Západočeské univerzity v Plzni  Jiří Přívratský odletěl v úterý ráno na Letní světové univerzitní hry v čínském Chengdu. Poprvé bude závodit v novém vybavení a spolu s dalším osmi střelci bude patřit k největším medailovým nadějím. Čeká ho také čestný úkol –  bude jedním z vlajkonošů české výpravy při slavnostním zahájení v pátek 28. července.

 

S jakou formou odlétáte na Letní světové univerzitní hry do Chengdu?

Minulý týden jsme byli na soustředění v Německu, kde jsem si poprvé vzal nové střelecké oblečení. Chvíli to trvá, než se s ním člověk popasuje. Bude to v něm premiéra, uvidíme, jak se mi v něm bude dařit. Je těžké to hodnotit před závodem, protože ve stresu to funguje trochu jinak než při klidovém režimu. Bude to trošku testovací čas.

Na Evropských hrách jste získal tři medaile, jaké máte ambice v Číně?

Většinou si ambice na medaile nedělám, snažím se odvést co nejlepší práci, jakou umím, a to jak to dopadne to nechávám na osudu.

Jak probíhá příprava střelce na takový závod? Jak se odlaďuje ideální forma?

Každý na to má svůj recept, nedá se říct, že na to je univerzální návod. Někomu vyhovuje více tréninku, nastřílet větší objemy. Někdo jede na více kontrolních závodů, někteří pár dní před soutěží úplně vysadí a soustředí se na nějaké fyzio. Ono je to hrozně různorodé a každý na to má různý recept.

Co funguje vám?

V podstatě v průběhu sezony se snažím jet udržovací tréninky. Přijde mi, že objemy jsou fajn na začátku sezony, kdy je dobré vystřílet hodně ran a člověk se zajede. Potom už jen pokračovat a jít po té práci a preciznosti. To je to, na co se soustředím já.

Zmínil jste, že hlavním vrcholem pro vás bude mistrovství světa, které následuje po univerziádě. Jak závody v Chengdu berete?

Částečně to beru jako přípravný závod k mistrovství světa. Univerziáda je pěkný závod, ale mistrovství světa je přece jenom ještě trochu víc. Bude to pro mne vynikající zátěžový test, nejenom pro mne ale také pro mé nové vybavení. Je to skvělá příležitost si to všechno ověřit.

Prohlédněte si fotogalerii z odletu části české výpravy na Letní světové univerzitní hry v Chengdu. Foto: Martin Boška