Jan Hromek s Adélou Radovou jsou Akademickými futsalisty roku 2022

Jan Hromek s Adélou Radovou jsou Akademickými futsalisty roku 2022

 

14. března 2023 | futsal.fotbal.cz

V anketě Akademický futsalista roku 2022 zvítězil mistr Univerzitní futsalové ligy v dresu brněnské Masarykovy univerzity Jan Hromek, který byl králem střelců i nejproduktivnějším hráčem soutěže. Druhou příčku obsadil Jan Žežulka z VŠE a třetí skončil hráč ostravské VŠB Jan Raška. Mezi ženami získala ocenění Akademické futsalistky roku Adéla Radová.

Loňský rok byl pro univerzitní futsal specifický především tím, že se kromě Akademického mistrovství ČR a Univerzitní futsalové ligy konalo také Akademické mistrovství světa v Portugalsku. Právě Hromek zazářil na všech třech turnajích a rozhodl tak o tom, že tradiční ocenění udělované již od roku 2016 zůstává na půdě brněnské Masarykovy univerzity.

Možnost hlasovat v anketě Akademický futsalista roku měli zástupci každého z týmů UFL, členové vedení ligy a trenéři národního výběru pro Akademické mistrovství světa 2022. Každý hlasující následně volil hráče na prvním (3 body), druhém (2 body) a třetím místě (1 bod).

Ocenění získal naprosto s přehledem pětadvaceti obdrženými body brněnský Hromek, který se tak přidal k předchozím vítězům Matěji Slováčkovi, Matouši Kubelkovi, Davidu Drozdovi, Pavlu Krajčovi a jeho spoluhráči Jiřímu Bílemu. Hromek v lize dokázal v šesti zápasech nastřílet dvanáct branek a na devět přihrát, čímž překonal hned dva ligové milníky z předchozí sezony a stal se nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem ligy.

Na slavnostním Galavečeru futsalu v Kutné Hoře převzal tahoun MUNI všechna tři ocenění z rukou předsedy ligy Jana Kresty a společně se zástupci dalších týmů na prvních třech místech si došel také pro cenu za prvenství jeho týmu v univerzitní lize.

Druhé místo obsadil brankář bronzové VŠE Jan Žežulka. Opora zadních řad Slavie Praha a akademické reprezentace z loňského AMS skončila na druhé příčce také v anketě pro českého brankáře roku.

Bronzová pozice patří Janu Raškovi z Vysoké školy báňské v Ostravě. Akademický mistr ČR 2022 nastřílel třetí nejvyšší počet branek v lize a do poslední chvíle vedl svůj tým do boje o obhajobu titulu.

Akademickou futsalistkou roku se stala Adéla Radová. Studentka Západočeské univerzity v Plzni v loňském roce zazářila na Akademickém mistrovství ČR resp. Českých akademických hrách v Českých Budějovích, kde se svým týmem došla až do finále a pozvedla nad hlavu pohár mistryň.

AKADEMICKÝ FUTSALISTA ROKU 2022 – CELKOVÉ POŘADÍ

1. Jan Hromek (MUNI) – 25 bodů
2. Jan Žežulka (VŠE) – 16 bodů
3. Jan Raška (VŠB-TUO) – 13 bodů
4. Tomáš Šperka (MUNI) – 12 bodů
5. Matyáš Blahuta (OSU) – 8 bodů
6. Ondřej Žežulka (VŠE) – 7 bodů
7. Jakub Sznapka (MUNI) – 6 bodů
8. Dominik Hasala (MUNI) – 4 body
9. Jaroslav Novák (UJEP) – 3 body
10. Ondřej Mates (ČVUT) – 2 body