Hurá do Vysočina Areny! Po 682 dnech opět startuje Český pohár D+D!

Hurá do Vysočina Areny! Po 682 dnech opět startuje Český pohár D+D!

 

28. prosince 2021 | www.biatlon.cz | Tomáš Hermann

 

Jsou tomu už téměř dva roky, přesně 682 dnů, co se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo Mistrovství České republiky v biatlonu. Bylo to tehdy naposledy, co se při vrcholném soutěžním klání v biatlonu potkaly kategorie dorostu a dospělých. Poté do našich životů vstoupil Covid-19. Ve dnech 29. – 30. 12. 2021 se nejlepší dorostenci a dospělí opět postaví na start. Mezí tím většina z nich ovšem změnila kategorie…

Společné mazání už je standardem

Nyní bude úvodní kolo Českého poháru 2021/2022 opět hostit Vysočina Arena. Na programu jsou sprinty a zkrácený vytrvalostní závod. Obě klání jsou současně i Akademickým mistrovstvím ČR.

“Vzhledem k epidemiologickým opatřením je celé startovní pole rozděleno do tří skupin s vlastními časy nástřelu a startu,” podotýká ředitel soutěží Českého poháru D+D Vlastimil Vávra. Přihlášeno je více než 280 závodníků.

PROGRAM I. KOLA ČP D+D

“Závodit se bude na třech okruzích v délce 1200 m, 1500 m a 2000 m. Žádný z nich nemíří nad tubusy,” představuje tratě ředitel závodů Miroslav Handschuh. Startovní interval je pro oba závody 20 sekund.

ROZPIS TRATÍ

Průběh I. kola ČP 2021/22 v kategoriích dorostu a dospělých můžete sledovat buď přímo na místě v Novém Městě na Moravě nebo prostřednictvím webu: online.biatlon.cz