Hokejisté na úvod porazili Švédsko 7:2 a chystají se na Japonce. Snowboardkrosaři postupují

12. ledna 2023 | ČAUS – M. Štenclová

Po vydařené premiéře ženského týmu na ZSUH vyšel náramně vstup do soutěže také mužskému hokejovému týmu. Svého prvního soupeře nezalekli, v zápase měli navrch a kontrolovali hru. V úvodním zápase Češi přehráli Švédsko rozdílem pěti branek. Konečné skóre 7:2.

Začátek úvodního zápasu českým hokejistům nevyšel úplně podle představ. První gól padl hned ve 2. minutě, kdy českého gólmana překvapil švédský útočník Granqvist. “Byla to taková smolná střela,” podotkl Jakub Wojnar. Hned se ale karta otočila a čeští sportovci převzali kontrolu nad zápasem. První český úspěšný střelec Lukáš Prášek srovnal stav zápasu a potom už to byla suverénní jízda našich kluků. V první třetině přidal další gól Tomáš Hajič a dostal Čechy do vedení. Na 3:1 zvýšil český náskok Jakub Wojnar a čtvrtý gól pět minut před odchodem do kabiny přidal ještě Josef Hasman.

Hned v první minutě druhé třetiny Švédové snížili na 2:4, ale víc jim česká obrana nedovolila. Naopak, Jan Hasman přidal těsně před koncem třetiny svůj druhý gól v zápasu a Češi odcházeli z ledu s vedením 5:2. Další branku zařídil ve třetí třetině Vojtěch Komárek a poslední úspěšný střelec zápasu Jakub Wojnar svou druhou trefou v zápase zvýšil stav na konečných 7:2.

“Kromě začátku zápasu, kdy jsme dostali smolný gól, jsme zápas celkem ovládali. Snažili jsme se je přestřílet a udržet si vedení, a to se povedlo,” řekl Josef Hasman, autor dvou branek v zápase.

Dalším soupeřem pro český výběr budou Japonci. “Japonci hrají útočný a tvrdý hokej. Musíme se prostě připravit na každého jako by byl nejlepší,” dodal Josef Hasman. Zápas můžete sledovat 13. ledna od 16:30 (22:30 SEČ) na FISU.tv.

Kvalifikace snowboardkrosu

Dařilo se také českým závodníkům ve snowboardkrosu. Z kvalifikací na čas postoupili do hlavní soutěže všichni čeští závodníci. Jakub Žerava s časem 55.71 postoupil z 6. místa, Bruno Tatarko v čase 56.40 z 8. místa a Matouš Šmerák s časem 57.69 z 11. místa. Mezi ženami si skvěle vedla Natálie Mullen, která dojela v čase 1:01.48 a z pátého místa také postoupila do hlavní soutěže. Pro postup si dojela také Vendula Burešová, přestože jí limitovalo zranění kotníku z tréninku a dojela s velkou ztrátou.

Vyřazovací kola SBX jsou na programu 13. ledna od 10:05 (16:05 SEČ), semifinále a finále se pojedou od 13:30 (19:30 SEČ).