Historický úspěch české výpravy na ME v MMA 2021 v Kyjevě

Historický úspěch české výpravy na ME v MMA 2021 v Kyjevě

 

V listopadu proběhlo Mistrovství Evropy v MMA světové federace GAMMA v ukrajinském Kyjevě. Česká výprava dosáhla historicky svého největšího úspěchu na mezinárodním poli. 

V soutěži národů skončila na krásném druhém místě za domácí Ukrajinou, která však měla přes 30 bojovníků. Český výběr čítal pouhých 9 bojovníků. Celkem česká výprava vybojovala 5 x zlato, 2x stříbro a 4x bronz. Bojové sporty skvěle reprezentují Českou republiky v zahraničí a věříme, že i akademický sport.

V reprezentačním týmu byli zástupci akademické půdy. Adam Herajn ve váze – 70,3kg získal na ME stříbro se skórem 14:4.  Adam studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a je vicemistrem ČR pro rok 2021. Jan Veselík ve váze – 83,9kg vybojoval zlato na ME v MMA se skórem úžasných 13:0. Jan je absolventem Ostravské univerzity se zaměřením na tělesnou výchovu a sport. Vojtěch Garba ve váze – 93,0kg se stal dvojnásobným šampionem z ME ve dvou disciplínách (MMA a MMA Striking), jediný bojovník celého ME, kterému se tento úspěch povedl. Vojtěch vystudoval obor ženijní specializace na Univerzitě obrany v Brně.

Fotografie: