Gladiator Race 2023 jako Akademické mistrovství v překážkovém běhu vyhráli Stupka a Adámková

27. března 2023 | ČAUS

Akademickými mistry ČR v překážkovém běhu 2023 se stali Patrik Stupka z UJEP a Lucie Adámková ze ZČU. Akademické mistrovství se opět uskutečnilo v rámci Gladiator Race v Hradci Králové v sobotu 25. března.

Pro druhé místo si doběhli Marek Míl (ČZU) a Tereza Tocháčková (UK). Třetí se pak umístil Filip Bulušek (UK) a Sára Hebrová (ČVUT).

Kompletní výsledky AM ČR 2023 v překážkovém běhu

Další fotky najdete na Facebooku Gladiator Race 2023

Tisková zpráva:

V HRADCI KRÁLOVÉ SE BOJOVALO O AKADEMICKÉ TITULY V PŘEKÁŽKOVÉM BĚHU GLADIATOR RACE

“Uznání patří člověku, který je v aréně, který nakonec v nejlepším případě ochutná triumf velkého úspěchu a v nejhorším, pokud jej potká nezdar, alespoň selhal, když se něčeho velkého odvážil …”

27. 3. 2023, Hradec Králové

V sobotu 25.3. rozložil Gladiator race svůj překážkový svět znovu v centru města Hradec Králové. Spolupořadatelství opět patřilo Univerzitě Hradec Králové a centrum závodu bylo stejně jako v minulých letech situováno do vysokoškolského kampusu. Součástí závodu byl již 5. ročník Akademického mistrovství republiky v překážkovém běhu Gladiator Race, které pořádala organizace Sportvisio za podpory ČAUS a NSA. Velmi atraktivní trasa kolem soutoku Labe a Orlice byla náročná především díky 25 překážkám, které prověřily komplexní připravenost běžců.  Díky vysokému průtoku řeky Labe nebylo možné z bezpečnostních důvodů zařadit do trasy závodu pontonové přemostění, což měla být jedna z nejhezčích míst na trati letošního ročníku. Cílovému prostoru opět dominovala překážka ICE, ICE BABY – kontejner plný ledu a sněhu, který svou teplotou zaskočil nejednoho zkušeného závodníka.

Nejlepšími akademiky se stal Patrik Stupka (Univerzita J. E. Purkyně) a Lucie Adámková (Západočeská univerzita).

Závodní program odstartoval dopoledne dětskými závody. Krátce po poledni byla odstartována závodní kategorie RACE určená pro širokou veřejnost. Tradičně početné bylo i startovní pole v kategoriích OPEN a FUN, které jsou určeny spíše pro méně ambiciózní závodníky a začátečníky.

Výsledky

Závěrem je třeba poděkovat všem partnerům závodu a zvláště pak organizacím, které umožnili uspořádání mistrovských soutěží v rámci série Gladiator race, jimiž jsou Česká asociace univerzitního sportu, Národní sportovní agentura, Univerzita Hradec Králové, Statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.

Závod proběhl pod přísným dohledem televizních kamer České televize z kanálu ČT 4. Odvysílaný dokument věnovaný Gladiator Race můžete shlédnout na webu ČT 4.

Závody Gladiator Race: Závody Gladiator Race jsou náročné samy o sobě. Vyžadují odvahu, sílu, rychlost i vytrvalost. Stejně jako vlastnosti antických gladiátorů. Ne vždy vyhraješ, ne vždy bude úspěšný, ale vždy musíš porazit a překonat sám sebe. A jen když přijmeš tuto výzvu znovu a znovu, tak se vydáš na “Cestu, která Tě změní.”