Futsal.fotbal.cz: Nabitý hrací týden přinesl i dvě derby UFuL

UFuL: Nabitý hrací týden přinesl i dvě derby

10. dubna 2022 | futsal.fotbal.cz

Hrací týden, který začínal 29. března v úterý nám přinesl nejdříve derby o Brno, kde byli úspěšnější hráči MUNI. V derby Karlovek se radovali zase Pražané nad Plzní. Další Karlovka z Hradce se prostřílela k první výhře na MENDELU. Loňský vítěz VŠB-TUO zachraňoval remízu proti Olomouci v poslední minutě. ČVUT oplatila UJEPU loňskou čtvrfinálovou porážku a rozstřílela je na jejich vlastní půdě.

MUNI – UNOB

Masarykova Univerzita nastoupila v rámci druhého kola Univerzitní futsalové ligy ke svému prvnímu derby v letošním ročníku. Do Bohunické haly zavítali hráči UNOBu, kteří do utkání vlítli s velkým elánem. První minuty zápasu diktovali hosté tempo hry. V šesté minutě pak dokázali svůj tlak přetavit v první branku utkání, kdy se trefil Hudeček. Obdržená branka však byla pro domácí univerzitu impulsem pro zvýšení tempa. Role tvůrce hry se v domácím dresu ujal Jakub Sznapka, který nejprve nachystal Tomáši Šperkovi na krásnou střelu ze střední vzdálenosti, kterou MUNI srovnala stav utkání. V 34. minutě utkání potom Sznapka podruhé asistoval při brance spoluhráče, přičemž do sítě dostal míč s přispěním soupeře Tomáš Feik. Chvíli po výkopu následně vybojoval míč Velička a zakončením zkušeného střelce potřetí překonal brankáře hostí a navýšil tak vedení domácích na 3:1. V závěru utkání, které skýtalo kvalitní futsalovou podívanou, se hostující tým nadechoval k závěrečnému tlaku. Ten však bleskově odrazil svým druhým gólem v utkání Bohdan Velička, který zároveň dokonal hattrick asistencí Jakuba Sznapky. Masarykova Univerzita se díky výhře s přímým konkurentem o postup ujala role hlavního adepta na postup z prvního místa v jihomoravské skupině.

Ohlasy po utkání:
Tomáš Šperka (MUNI): „Dneska to bylo náročné, spousta zraněných hráčů. Naštěstí jsme sehnali Honzu Veličku z akce, kterému půjčil střelecké střevíčky Jirka Bílý, takže ukázalo, že je to vlastně botama. Dali jsme do toho všechno a bereme 3 body.“
Jan Dostál (UNOB): „První poločas byl velmi vyrovnaný. Poté jsme se tlačili do útoku, abychom srovnali a po našich chybách jsme dostali dva góly a už jsme to nezvládli napravit.“

MUNI – UNOB 4:1 (1:1)

Branky: 15. Šperka (Sznapka), 34. Feik (Sznapka), 35. Velička, 46. Velička (Sznapka) – 6. Hudeček (Maleta) Rozhodčí: Čep, Jurča
MUNI: Mosler – Kuchař, Velička, Šperka, Hromek (K), Sehnal, Feik, Sznapka
UNOB: Dostál – Maleta, Kolomazník, Havrda, Přikryl (K), Levíček, Plhal, Pajer, Wajshajtl, Lavička, Hudeček

UK – UK PLZEŇ

V 2. Kole Univerzitní futsalové ligy se v nafukovací hale FTVS v Praze utkaly rovnou dva zástupci Univerzity Karlovy, UK a UK Plzeň. Favorité z Prahy od začátku kontrolovali hru, ale přes veškeré snažení se jen těžko dostávali přes poctivou obranu Plzně. K prolomení bezbrankového stavu došlo až v závěru prvního poločasu, kdy se po nešťastné teči po rohovém kopu doslova dokutálel míč do branky Plzně. Gól do šatny působil jako odrazový můstek pro mateřskou UK, kdy hned na úvod druhého poločasu po individuální akci vstřelil branku na 2:0 Sita. O 6 minut a o 9 minut později znovu úřadoval Sita, který po dvou totožných individuálních akcí nabídl míč před prázdnou branku Královi (3:0) a Jankovi (4:0). Tři rychlé branky však Plzeň nepoložily, ale naopak její hráči chtěli hned odpovědět. To se povedlo hned o 5 minut později, když po krásné akci snižoval ve 39. Minutě Hříbal. Pravé drama začalo po brance ve 45. Minutě, kdy se trefil Faško. Paradoxně za stavu 4:2 šli do powerplay právě domácí, se snahou zvýšit svůj náskok. Ohrozit branku se Pražanům nepovedlo a po chybě v rozehrávce inkasovali minutu před koncem na 4:3. Naštěstí pro domácí UK zbývalo do konce pouhých 40 vteřin a utkání skončilo těsným rozdílem UK 4:3 UK Plzeň.

Kristian Janko (UK) : “
Dneska jsme se celkově trápili, jak v zakončení, tak v jakékoliv mezihře. Nedostávali jsme se vůbec přes jejich hlubší blok a bylo to utrpení až do konce. Překvapilo nás maximálně to, že stáli hodně hluboko a my jsme se přes to horko těžko dostávali. Celkově z naší strany hodně špatný výkon.”
Jakub Řezáč (UK Plzeň): “Já si myslím, že jsme mile překvapili, na to že jsme vlastně bratrská kolonie UK, tak si myslím, že jsme předvedli kvalitní bojovný výkon, a že jsme klukům z UK z Prahy docela zatopili. Líbilo se nám, jak jsme hráli, moc futsalové to z naší strany nebylo, ale je to tak, jak to je. Vzhledem k okolnostem, když vedli, jsme čekali, že se spíše zatáhnou, oni se spíše vytáhli, takže nás to docela překvapilo a vlastně nám pak ke konci už nepůjčili míč, ale zároveň jsme paradoxně korigovali výsledek v posledních minutách. “ ( V reakci na powerplay UK.)

UK – UK PLZEŇ 4:3 (1:0)

Branky: 21. Chalupa, 26. Sita (Kubů), 33. Král (Sita), 35. Janko (Sita) – 39. Hříbal (Konare), 45. Faško, 49. Řezáč (Sedláček) Žluté karty: 17. Sedláček Rozhodčí: Cichra, Gryc
UK: Dlask – Mareš, Baláž, Bartík, Chalupa, Dumbrovský, Hucek, Janko, Král, Kubů (K), Fikrle, Sita, Cabrnoch
UK Plzeň: Cudlík – Bauer, Konare (K), Řezáč, Diab, Hříbal, Faško, Veselovský, Sedláček

UK HK – MENDELU

Je to tady, první výhra v historii UK HK! Fanoušci v hledišti malém zbořili halu!

Začátek zápasu vypadal hodně špatně. Pršelo i do haly, což nebylo vůbec dobře, protože hrozilo zranění hráčů. Po vzájemné domluvě se utkání přesunulo na menší půlku hřiště. Futsalisté z Brna hned ze začátku využili situace a ohrozili naši branku několika střelami z půlky, pro brankáře UK HK to však byly střely pouze na rozchytání. Pak ale následovala rozehrávka MENDELU, kdy útočník poslal míč z autu přímo na bránu a ten prošel mezi nohama třem hráčům, a Hradecká Karlovka prohrávala 0:1. Vzápětí se ale UK HK povedlo vyrovnat, Šimon Hrnčiřík srovnal na 1:1. Netrvalo ale dlouho a posila Hradeckých Tomáš Tokoš využil výhodu v podobě penalty. Ale po dalším faulu, tentokrát na druhé straně, soupeř využil přímý kop a stav byl 2:2. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu, v hledišti došlo pivo a zábava byla na vrcholu.

Druhý poločas začal zostra. Spousta soubojů. Hradečtí řídili hru zezadu trojicí Kučírek, Veselý, Hulinský. Po stranách se proháněli Tobiáš, Šefčík, Hampl, Tokoš, Hrnčiřík na hrotu Rataj Ondra, Rataj Honza a Adolf Král. Po krásných kombinacích přidali uklidňující 2 góly a o výsledku zápasu bylo víceméně rozhodnuto. Fanoušci posilněni pivem zdarma a trubkou za symbolickou padesáti korunu hnali své hráče k prvnímu vítězství. Konečný hvizd ani nebyl slyšet…

Ondřej Rataj (UK HK): „Je to neskutečné, vyhrát po takové dřině. Teď to půjdeme náležitě oslavit.“
Tomáš Macháček (MENDELU): „Bylo to hodně bojové z obou stran. Na začátku to bylo vyrovnané. Ale pak jsme přestali hrát, co jsme chtěli a soupeř nás přetlačil, byl lepší. Nezbývá než gratulovat.“

UK HK – MENDELU 6:2 (2:2)

Branky: 19. Hrnčiřík, 24. Tokoš T., 32. Rataj J., 35. Rataj O., 37. Rataj J. (Ševčík), 47. Kučírek (Ševčík) – 4. Kochan, 25. Kochan Žluté karty: 40. Klíma – 10. Macháček, 35. Čermák, 40. Škára Rozhodčí: Kolbaba, Svědiroh
UK HK: Klíma – Rott, Hampl, Hulinský, Král, Kučírek, Rataj J., Rataj O., Ševčík, Tobiáš, Tokoš E., Tokoš T., Veselý, Hrnčiřík
MENDELU: Weiss – Čermák, Škára, Mazák, Běhounek, Koiš, Kochan, Fleischmann, Macháček, Plch, Hosák

VŠB-TUO – UP

Zápas to byl hodně vyrovnaný a obě mužstva měly v zápase pasáže, kdy mohly rozhodnout o svém vítězství. Nicméně zápas byl vyrovnaný až do úplného závěru a když necelou minutu před koncem Olomouc trefila odkrytou branku domácího týmu a zvýšila svůj náskok na 4:2 zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Futsalisté VŠB-TUO, ale dokázali hned z rozehrávky snížit na 4:3 a nakonec tři sekundy před koncem ještě i vyrovnat na 4:4.

Adam Kelnar (VŠB-TUO): „Dnešní zápas jsme začali vysokým presingem a do poločasu jsme si vybudovali vedení 2:1. Ve druhé půli ale soupeř třemi góly otočil zápas a my jsme museli jít do power-play, ve kterém jsme naštěstí zápas srovnali a remízu bereme.“
Filip Havrda (UP): „Přijeli jsme na půdu loňského mistra a věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Ještě minutu před koncem jsme vedli 4:2, ale potom jejich výbornou power-play soupeř vyrovnal na 4:4, takže za mě určitě výborný vyrovnaný zápas a výsledek je víc než spravedlivý.“

VŠB-TUO – UP 4:4 (2:1)

Branky: 19. Tížek, 24. Hasala, 49. Nguyen, 50. Rončka – 14. Havrda, 35. Janečka, 36. Tilkeridis, 49. Brázdil Rozhodčí: Filipský, Honěk
VŠB-TUO: Kodeš, Uher, Rončka, Jaroš, Kelnar, Tížek, Hasala, Holaň, Nguyen
UP Olomouc: Janečka, Tilkeridis, Havrda, Brázdil, Kmínek, Grulich, Pospíšil

UJEP – ČVUT

Ve čtvrtek 31. března v půl osmé večer, vstoupilo futsalové mužstvo UJEP do základní skupiny Univerzitní futsalové ligy úvodním domácím zápasem proti mužstvu ČVUT. A pražský tým měl soupeři ze severu co vracet. V minulém ročníku s ním totiž vypadl ve čtvrtfinále soutěže ve vyrovnaném zápase. O motivaci tedy bylo postaráno.

Úvod utkání naznačoval, že půjde opět o vyrovnané utkání. Hra se přelévala z jednoho konce hřiště na druhou, ale žádný z týmů nepřevážil vedení na svou stranu. Nicméně od poloviny prvního poločasu začali Pražané získávat převahu a tuto svou dominanci si udrželi po zbytek utkání. V 19. minutě otevřel skóre Mates a těsně před koncem poločasu, po zkratu domácí obrany, zvýšil Svoboda na 2:0 z pohledu ČVUT.

Domácí chtěli v druhém poločase ještě zvrátit nepříznivý výsledek, avšak nedokázali si vytvořit vážnější šance na vstřelení branky. Akcie mužstva UJEP definitivně potopil Kulík, který se prosadil ve 40. a 45. minutě utkání. Nic na výsledku nezměnila ani hra bez brankáře domácích. Konečný výsledek 0:4 jistě nebyl nejlepším vstupem do nového ročníku, pro obhájce bronzových medailí.

Jaroslav Zedníček (hráč UJEP): „Vstup do jarní části se nám nepovedl. V první polovině jsme nehráli, tak jak jsme chtěli a ve druhé polovině, když jsme chtěli skóre obrátit, se nám nepodařilo naše šance proměnit v body. Soupeř byl důraznější, rychlejší, šel si za svou výhrou mnohem víc než my a bohužel to tak dopadlo.“
Václav Kulík (hráč ČVUT – 2 góly v zápase): „Máme nové hráče, já jsem jedním z nich, a i když byl zápas ze začátku trochu hektický, následně jsme takticky i trochu srdíčkem dominovali na hřišti. Myslím si, že chuť po vítězství jsme měli větší, než soupeř a bylo to vidět v osobních soubojích, které jsme vyhrávali většinově, v tlaku na balón a celkově jsme měli skvělý taktický výkon.“

UJEP – ČVUT 0:4 (0:2)

Branky: nikdo – 19. Mates (Kulík), 25. Svoboda, 40. Kulík, 45. Kulík (Bělovský) Žluté karty: 6. Zedníček – 14. Svoboda, 35. Juřík Rozhodčí: Mollinger, Šmíd
UJEP: Živnůstka, Přibys, Volf, Bechyně, Hora, Zedníček, Černý, Chmelan, Švejda, Novák
ČVUT: Jeřábek, Juřík, Bělovský, Svoboda, Vlnař, Mates, Kovář, Šplíchal, Kulík