Fotbal.cz: Ve středu začíná nový ročník Univerzitní ligy!

Ve středu začíná nový ročník Univerzitní ligy!

8. března 2022 | futsal.fotbal.cz

Nová sezona započne ve středu dopoledne duelem mezi domácím týmem Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni a hostujícím semifinalistou loňského ročníku Jihočeskou univerzitou.

V novém ročníku se můžeme těšit na celkem čtyři skupiny, ve kterých se představí celkem devatenáct účastníků ze všech koutů republiky. Týmy jsou podobně jako loni rozděleny podle regionů, aby dojíždění na jednotlivé zápasy bylo pro týmy co možná nejpohodlnější. Jejich složení si můžete prohlédnout na webových stránkách UFL nebo sociálních sítích.

Celkový počet týmů se nezměnil, ovšem narozdíl od minulého ročníku, v tom letošním se nám představí Česká zemědělská univerzita z Prahy (ČZU), která nahradí Vysokou školu polytechnickou z Jihlavy (VŠPJ), která soutěž odhlásila.

Do play-off se nyní podívají pouze 2 týmy z každé skupiny. Ve čtvrtfinále poté vyzve nejlepší tým ze skupiny Čechy sever druhý tým ze skupiny Čechy jih a naopak. Stejně tomu bude i ve dvou moravských skupinách.

Jednotlivé zápasy ve skupinách se odehrají podle pravidel futsalu. Utkání se hraje tedy 2×25 minut hrubého času, tzn. že zápas ukončuje až rozhodčí (nikoliv časomíra), což je jedna ze změn oproti minulému ročníku. Ve vyřazovací části se pak doba utkání zkracuje na 2×20 minut, v tomto případě se bude jednat o čistý čas.

Ročník znovu pokračuje v udělování zelených karet, které oceňují chování v rámci fair-play a jsou v českém prostředí raritou. Koncept podporovaný celou řadou osobností českého futsalu v čele s rozhodčím Ondřejem Černým nebo reprezentanty Drozdy se Slováčkem si tak hledá cestu tuzemskou scénou.

Úvodní střetnutí nové sezóny obstarají ve středu 9.3. hráči UK Plzeň a JU, kteří se utkají od 11:00 ve SH KTS na Univerzitní 14 v Plzni.