FISU Volunteer Leaders Academy 2019

FISU Volunteer Leaders Academy 2019

 

Akce, která má za cíl podpořit a propagovat hodnoty univerzitního sportu! Letošní ročník se bude konat opět v ruské Kazani v termínu 5. – 11. září 2019.  Přihlásit se můžeš i ty.

FISU Volunteer Leaders Academy (FVLA) je vzdělávací kurz, která je součástí mezinárodního sportovního a dobrovolnického hnutí. První ročník, který se konal v rámci letní světové univerziády v Kazani v roce 2017, přivedl dohromady 110 vedoucích dobrovolníků z 90 zemí světa. Do ruské Kazaně, města sportu, se na druhý ročník, který se konal o rok později, se sjelo přes 111 účastníků z 92 zemí světa. 

V rámci akademie se účastní vedoucí představitelé sportovního managementu intenzivního programu, který zahrnuje přednášky, diskuse u kulatého stolu a příležitosti k vytváření sociálních sítí. Účastníci akademie navštěvují mimo jiné mnoha vrcholových sportovních zařízení používaných na sportovních akcích na nejvyšší úrovni, aby si rozvinuli své znalosti a dovednosti v oblasti vedení dobrovolníků na sportovních akcích.

Cílem FVLA je vytvořit komunitu dobrovolníků po celém světě, která bude šířit ty nejlepší globální praktiky dobrovolnických projektů napříč všemi sportovními odvětvími a akcemi. Aby to bylo možné, je důležité dodržovat a propagovat všechny hodnoty univerzitního sportu: výjimečnost, týmová práce, inovace, radost ze sportu a integrita.

Kromě prezentací a dalších aktivit v rámci Akademie, mladí lídři dávají dohromady skupinový projekt, který následně na konci akce prezentují před hodnotící komisí složenou z vysoko postavených sportovních činovníků. V rámci předchozích ročníků  účastníci zaměřili svou energii směrem k šíření univerzitního sportovního hnutí na svých kampusech, školách a mezi svými komunitami skrze Mezinárodní den univerzitního sportu (the International Day of University Sport – IDUS), iniciativa FISU schválená Organizací spojených národů pro vzdělávání, vědu a kulturu (United Nations Educational, Scientific & Cultural Organisation – UNESCO).

Fakta o FVLA:

  • Trvání: 7 dní
  • Účast: průměrně 110 účastníků
  • Dosah: přes 90 zemí světa
  • Frekvence: každoroční
  • Účastníci: studenti (do 25 let) z celého světa
  • Od roku 2017 se konaly 2 ročníky
  • Další ročník: 2019
  • Program: konference, workshopy, soutěže, skupinové projekty, výměna zkušeností a poznávání jiných kultur a mnoho dalšího

Přeloženo z: FISU.net/education/fisu-volunteer-leaders-academy

Podávání žádostí na Akademii vedoucích dobrovolníků FISU 2019 je otevřenoTermín podání přihlášky nominovaného účastníka do systému je 1. dubna 2019.

Podívat se můžete, jak vypadalo zahájení loňského ročníku, kterého se poprvé zúčastnila také zástupkyně České republiky – Markéta Štenclová, která se tak stala oficiálně první FISU Student Ambasador pro Českou republiku.

Důležité dokumenty ke stažení zde:
Dopis prezidenta FISU Olega Matytsina
Obecné informace o akademii
Program FISU Student Ambassadors

Regulations on FVLA 2019