Do startu Univerzitních osem zbývají 2 měsíce. Kdo získá titul akademického mistra ČR letos?

Když se blíží konec akademického roku, nastává čas Univerzitních osem. Letos bude již po 12. patřit náplavka Rašínova nábřeží univerzitním veslařským soubojům. Kromě skvělých sportovních výkonů přinesou v pátek 3. června Univerzitní osmy svým účastníkům také bohatý doprovodný program včetně závěrečného koncertu.

Závody univerzitních osmiveslic už tradičně pořádá Česká asociace univerzitního sportu. 11. ročník, který byl z důvodu covidových restrikcí přesunut na září 2021, opanovaly mezi ženami i muži posádky Univerzity Karlovy.

Posádky už od roku 2011 závodí o putovní pohár, který v prvním ročníku vyhrála posádka ČVUT. Zajímavostí je účast osmiveslice Cambridge, kterou právě české univerzity v tomto roce porazily. Závod je zajímavý i tím, jaké osobnosti startují a reprezentují svoji univerzitu. Byli mezi nimi i Ondřej Synek, Miroslava Knapková, Milan Bruncvík a další reprezentanti ve veslování, kteří studovali či studují VŠ. Univerzitní osmy byly vůbec poprvé přidány do programu Primátorek právě ve zmíněném roce 2011 jako souboj čtyř pražských univerzit – Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické. Organizátoři se inspirovali podobnými závody v cizině, z nichž nejznámější je The Boat Race, v němž soupeří univerzity z Cambridge a Oxfordu.

Vraťme se ale zpět k letošním závodům. Věříme, že společně v pátek 3. června vytvoříme bouřlivou atmosféru a budeme si moct užít skvělou sportovní podívanou i doprovodný program v krásném prostředí s unikátní atmosférou.

Aby vám neunikla žádná novinka ani aktualita z prostředí Univerzitních osem, sledujte nás na Facebooku a Instagramu. Veškerý program a novinky pro letošek budeme poodkrývat během následujících 2 měsíců!