Další bronz. Rychlobruslařka Antošová na 1500 m dojela třetí

17. ledna 2023 | ČAUS – M. Štenclová

Sedmý den ZSUH přinesl další zlato ze sjezdu a bronz z biatlonu pro českou výpravu. Veronika Antošová zajela na trati 1500 m skvělý čas a dlouho figurovala na druhém místě. Závod byl velmi napínavý až do poslední chvíle. Nakonec nečekaně jediná soupeřka, která odsunula českou závodnici o příčku níž, byla Korejka Parková. Antošová získala bronz!

Po úspěšné reprezentaci na Akademickém mistrovství světa, které se konalo na stejné dráze v Lake Placid v březnu loňského roku, odkud si Antošová přivezla zlato ze 3000 m a třetí místo na 1500 m, má opět bronzovou medaili. Obhájila tak své postavení z AMS 2022.

Na Zimních světových univerzitních hrách startovala na trati 1500 m v polovině závodu ve 12. rozjížďce. Zajela skvělý čas a figurovala průběžně na druhém místě za Polkou Jabrzykovou. Po Antošové jelo ještě šest dvojic, včetně druhé startující české závodnice Zuzany Kuršové. Nervozita z konečného výsledku by se dala krájet. Nakonec nečekaně jediná soupeřka, která odsunula českou závodnici o příčku níž, byla Korejka Parková. Antošová získala bronz!

7 dní, 8 medailí, 2. místo v celkovém počtu získaných cenných kovů pro Českou republiku!

V medailovém hodnocení bodovalo 21 států. Česká republika se s zatím osmi medailemi (3-1-4) po dnešních úspěších posunula na 2. příčku v hodnocení států.

Zimní světová univerziáda v Lake Placid (USA)