Čtyři Univerzitní ligy jsou v plném proudu, další dvě start ještě čeká

Čtyři Univerzitní ligy jsou v plném proudu, další dvě start ještě čeká

 

Foto: Univerzitní fotbalová liga

21. října 2021 | ČAUS | M. Štenclová

V rámci projektu Univerzitních lig České asociace univerzitního sportu (ČAUS) se rozeběhly už čtyři ligy – ve fotbale, ledním hokeji, futsalu a florbalu. První studenti proti sobě nastoupili ke vzájemnému utkání ve fotbale už na konci září. Prvním zápasem mezi Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a Univerzitou Palackého v Olomouci, který se odehrál 22. září 2021 a skončil nerozhodně 4:4, byl celý projekt odstartován. 

O necelých pět dní později proti sobě nastoupili k prvním zápasům sezony také hokejisté a góly se nešetřilo. Tým UK Hockey Prague přestřílel HC Univerzita Palackého v Olomouci 8:3 a Black Dogs Budweis zvítězili 2:1 nad VUT Cavaliers Brno. Univerzitní liga ledního hokeje běží již třetím rokem a od letošního podzimu se zapojila do projektu Univerzitních lig ČAUS.

Jako další se přidali futsal a florbal. Historicky první zápasy Univerzitní futsalové ligy se odehrály v pražské skupině 4. října. Brankou v závěru si připsala těsné vítězství 4:3 Univerzita Karlova nad týmem VŠE. Hrací den završili jasným vítězstvím akademičtí mistři z ČVUT, kteří deklasovali Vysokou školu zdravotní (VŠZ) 7:1.

Florbalová utkání započala dnem 19. října, kdy se odehrála hned dvě kola soutěže, respektive čtyři utkání. Nastoupily proti sobě mužské týmy VŠCHT, VŠE, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Hned v prvním zápase přehrálo VŠCHT vysoko 15:0 tým z VŠTE. V navazujícím zápase JU porazila Univerzitu Karlovu 4:3. Ženy své první zápasy odehrály o dva dny později. Jako první na palubovku nastoupily florbalistky ČZU proti ČVUT, které své soupeřky nepustily k zakončení a zvítězily čistě 4:0. Jako další se představily týmy UJEP, VŠCHT a ZČU.


Přehled startu soutěží:

  • Univerzitní fotbalová liga (UFoL) – 22. 9. 2021
  • Univerzitní liga ledního hokeje (ULLH) – 27. 9. 2021
  • Univerzitní futsalová liga (UFuL) – 4. 10. 2021
  • Univerzitní florbalová liga (UFL) – 19. 10. 2021
  • Univerzitní basketbalová liga (UBL) – 4. 11. 2021
  • Univerzitní volejbalová liga (UVL) – formou turnajů, 1. kolo – 16. 11. 2021 Praha, 19. 11. 2021 Plzeň, 26. 11. 2021 Brno, Ostrava