Vůbec to nechápu, hodnotí univerziádu Zabystřan. Češi v Lake Placid zdvojnásobili zisk medailí

23. ledna 2023 | ČT Sport

Česká výprava odjížděla na univerziádu do amerického Lake Placid s cílem obhájit alespoň šest medailí z minulého ročníku. Lyžařská střela Zabystřan a biatlonové talenty však tyto ambice dvojnásobně předčili. Druhý nejlepší výsledek České republiky za posledních deset let na univerziádě podtrhlo pět zlatých medailí i hokejový bronz po osmnácti letech.

České výpravě to v Lake Placid znovu cinklo. Hokejistky vybojovaly bronz

22. ledna 2023 | ČT Sport

Další den a další medaile. Tentokrát ji pro českou výpravu na zimní univerziádě v Lake Placid vybojovaly hokejistky. V sobotním utkání o třetí místo zvítězil výběr trenéra Jakuba Peslara nad Slovenskem 3:1, o góly se postaraly Sandra Halounová, Karolína Kosinová a Kristýna Pátková.

Zabystřan zakončil univerziádu třetím zlatem, vyhrála i biatlonistka Otcovská

21. ledna 2023 | ČT Sport

Jan Zabystřan korunoval své vynikající vystoupení na zimní univerziádě ziskem třetího zlata, na závěr soutěží ve sjezdovém lyžování vyhrál slalom. Čtyřiadvacetiletý reprezentant vybojoval v dějišti zimních olympijských her 1932 a 1980 svou čtvrtou medaili. Další české zlato a celkově jedenáctou medaili vybojovala v předposlední den univerziády biatlonistka Kristýna Otcovská.

Salač na univerziádní medaili čeká. Ve finále slopestylu se mu jízdy nepovedly

19. ledna 2023 | ČT Sport

Snowboardista Kristián Salač byl na Světových univerzitních hrách v Lake Placid třetí v kvalifikaci disciplíny slopestyle. Samotný závod mu ale nevyšel, a skončil pátý. O jedno místo hůře dopadl freeskier Vojtěch Břeský.

Zabystřan získal na univerziádě druhé zlato, třetí medaili má i biatlonistka Jandová

18. ledna 2023 | ČT Sport

Lyžař Jan Zabystřan získal na zimní univerziádě v Lake Placid druhou zlatou medaili, po superobřím slalomu dnes vyhrál obří slalom. Účastník dvou olympijských her navíc v USA už vybojoval i bronz v kombinaci. Třetí medaili v Lake Placid dnes získala i biatlonistka Tereza Jandová, jež byla třetí ve sprintu na 7,5 kilometru.

Šestá medaile pro českou výpravu na univerziádě. Rychlobruslařka Antošová získala bronz

17. ledna 2023 | ČT Sport

Už šestý cenný kov na univerziádě v Lake Placid získala česká výprava, která díky tomu vyrovnala bilanci z dosud posledních univerzitních her v Krasnojarsku 2019. Postarala se o to rychlobruslařka Veronika Antošová, jež v závodě na 1500 metrů skončila třetí.

Jandová a Kocián mají zlato z univerziády, Zabystřan přidal bronz z kombinace

16. ledna 2023 | ČT Sport

Zlato získali na světové zimní univerziádě v Lake Placid biatlonisté Tereza Jandová a Jakub Kocián v závodě smíšených dvojic. Už druhou medaili získal v Lake Placid lyžař Jan Zabystřan. Ke zlatu ze superobřího slalomu přidal bronz v kombinaci. Čtyřiadvacetiletý reprezentant se v dějišti ZOH 1980 postaral o zapsání čtvrtého cenného kovu pro českou výpravu.

Zabystřan vyhrál na univerziádě super-G, Žerava má ze snowboardcrossu stříbro

14. ledna 2023 | ČT Sport

Lyžař Jan Zabystřan vyhrál na světové zimní univerziádě v Lake Placid superobří slalom a vybojoval na hrách v USA pro českou výpravu první zlatou medaili. Navázal na snowboardistu Jakuba Žeravu, který sbírku otevřel ziskem stříbra ve snowboardcrossu. O první bronz se postarala biatlonistka Tereza Jandová.

Hokejistky na univerziádě nastřílely outsiderovi z Velké Británie třináct branek

12. ledna 2023 | ČT Sport

V Lake Placid startuje zimní univerziáda. Ještě před slavnostním zahájením vstoupily do turnaje hokejistek české hráčky. V Takřka exhibičním tempu přehrály výběr Velké Británie 13:0.

Antošová odletěla na univerziádu. Lake Placid má oblíbené, medailové ambice si ale nedává

10. ledna 2023 | ČT Sport

Na Zimní univerzitní světové hry do Lake Placid odletěla druhá část české výpravy. S ambicemi na slušný výsledek do Spojených států zamířila i rychlobruslařka Veronika Antošová. Na ikonickou olympijskou dráhu má dobré vzpomínky, vybojovala zde totiž titul akademické mistryně světa.