Česká výprava veze z AMS 2022 v orientačním běhu několik skvělých umístění!

Česká výprava přivezla z Akademického mistrovství světa 2022 v orientačním běhu několik skvělých umístění!

25. srpna 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Česká výprava veze z Akademického mistrovství světa 2022 v orientačním běhu několik skvělých umístění na čele závodů! Ve Švýcarsku si pro čtvrté místo doběhla mužská štafeta, ženská štafeta doběhla pátá a výčet skvělých umístění doplnil Daniel Vandas svým čtvrtým místem na klasické trati a smíšená štafeta, která vybojovala 6. místo.

Na startu se postupně představili Tereza Čechová (UK), Michaela Dittrichová (VUT v Brně), Jana Pekařová (UK), Jana Peterová (MU), Eliška Sieglová (UK), Otakar Hirš (MU), Ondřej Metelka (MU), Martin Roudný (VŠCHT), Vojtěch Sýkora (MU) a Daniel Vandas (UHK).

V prvním závodě na klasické trati naši akademici zaznamenali skvělé úspěchy – Daniel Vandas doběhl čtvrtý se ztrátou dvě a půl minuty na vítěze. Do TOP 10 se dostala devátým místem Eliška Sieglová a 15. místo obsadil Martin Roudný.

Akademické mistrovství světa pokračovalo sprintovými štafetami a česká smíšená štafeta ve složení Tereza Čechová, Vojtěch Sýkora, Martin Roudný a Jana Peterová vybojovala krásné 6. místo!

Posledními závody byla krátká trať a štafety. Na krátké trati se do nejlepší desítky vešli na děleném 9. místě Daniel Vandas s Vojtěchem Sýkorou. Nejlepší Češkou byla Eliška Sieglová, která skončila jedenáctá.

Ve štafetách oba naše týmy do poslední chvíle bojovaly o medaile. Muži ve složení Martin Roudný, Vojtěch Sýkora a Daniel Vandas nakonec doběhli čtvrtí a ženská štafeta, za kteoru bojovaly Jana Peterová, Michaela Dittrichová, Eliška Sieglová dokončily závod páté.

Kompletní výsledky všech českých akademiků najdete níže.

Akademické mistrovství světa v orientačním běhu se konalo v okolí města Bienne ve Švýcarsku od 17. do 21. srpna 2022. Více informací na: wucorienteering2022.ch