Tisková zpráva:

ČAUS odložila České akademické hry v Olomouci na rok 2021

 

PRAHA, 18. května 2020 – Česká asociace univerzitního sportu se rozhodla přeložit České akademické hry 2020, které se měly uskutečnit na konci června v Olomouci, na rok 2021. 

České akademické hry jsou největší studentskou multisportovní akcí pořádanou pravidelně každý rok.  Hlavním organizátorem je Česká asociace univerzitního sportu, která pověřuje vybranou českou univerzitu jejich uspořádáním. V pořadatelství se školy střídají a jejich 19.  ročník měla realizovat v posledním červnovém týdnu Univerzita Palackého v Olomouci, která se této významné akce velice úspěšně zhostila již v roce 2015.

Českých akademických her se pravidelně účastní kolem 1600 až 2000 studentů z cca 50 vysokých a vyšších odborných škol z celé republiky. Za reprezentační týmy jednotlivých škol startují také reprezentanti České republiky, účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa nebo Evropských mistrovství univerzit.

Počet sportů v programu závisí vždy na možnostech pořadatelské univerzity. Zahrnuto je vždy kolem 20 sportů, jak individuálních, tak kolektivních. V každém z nich studenti soutěží o titul Akademický mistr ČR.

V březnu 2020 rozhodlo vedení ČAUS na základě vývoje situace s šířením koronaviru o zrušení všech sportovních univerzitních akcí naplánovaných do srpna 2020, či jejich přeložení, včetně Českých akademických her 2020, které se budou v Olomouci konat o rok později.

Na základě uvolňování vládních opatření došlo vedením ČAUS dne 4. května 2020 k přehodnocení původního rozhodnutí a byla otevřena možnost uspořádat zrušená Akademická mistrovství v podzimních termínech a to i ve sportech, které měly být původně zařazeny do programu ČAH 2020 včetně jejich kvalifikací. Aktuální seznam AM ČR najdete na webu ČAUS: caus.cz/plan-akci-caus-akademicka-mistrovstvi-cr-2020