Badmintonista Jiří Král má bronz z Evropských univerzitních her

Badmintonista Jiří Král má bronz z Evropských univerzitních her

 

Foto: EUG 2022 Lodž

30. července 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Další cenný kov pro český univerzitní sport z Evropských her v Lodži! Jiří Král vybojoval bronz v badmintonu mezi jednotlivci. Student Západočeské univerzity získal bronzovou medaili ve dvouhře a stal se jediným českým badmintonistou, který na Hrách vystoupal na stupně vítězů. 

Foto: EUG 2022 Lodž

Jiří měl od začátku soutěže jednotlivců dobře našlápnuto. Všechny své soupeře v úvodních kolech a poté i ve čtvrtfinále deklasoval 2:0 a postoupil mezi čtyři nejlepší hráče turnaje. V cestě za zlatem ho zastavil až Francouz Singer z Univerzity v Bordeaux, který Krále v napínavém zápase nakonec udolal 2:0. Český badmintonista – letošní vicemistr republiky – tak obsadil 3. místo.

Po zlaté medaili kickboxera Zdeňka Marela v úvodu soutěže jde o druhý cenný kov z EUH 2022 pro Západočeskou univerzitu v Plzni.

Ve smíšeném týmu se Jiří Král s Lucií Novotnou, Sabinou Milovou, Petrou Baarovou a Janem Viktorou dostali pouze do finále o 13. místo, kde ale na závěr podlehli Švýcarům 1:3 a obsadili konečnou 14. příčku.

Jiří Král se představil také ve čtyřhře mužů spolu s Janem Viktorou, se kterým porazili Německo 2:1, Polsko 2:0 ale přes dalšího soupeře už neprošli. Studenti ZČU podlehli Francouzům 1:2 a patří jim krásné páté místo.

Evropské univerzitní hry 2022 pořádalo polské město Lodž od 17. do 30. července. Soutěž v badmintonu probíhala ve dnech 25. – 30. července. Celkem se na EUH představilo 5 českých badmintonistů ze Západočeské univerzity v Plzni.

Jako další se v turnaji se představil singlíř Jan Viktora, který prošel do druhého kola přes studenta z Kypru. V dalším zápase ho ale nepustil dál polský badmintonista z Technické univerzity v Gdaňsku. Napínavé utkání nakonec skončilo v neprospěch Jana Viktory 0:2 (13:21, 22:24).

Jan Viktora ještě startoval ve dvojici se Sabinou Milovou ve smíšené čtyřhře, kteří bohužel hned ve svém prvním zápase podlehli dvojici z Maďarska a dál nepokračovali. Obsadili 17. příčku.

Mezi ženami nastoupily do bojů hned dvě české závodnice – Sabina Milová a Lucie Novotná. Bohužel ani jedna do dalších bojů nepostoupila. Novotná nestačila na svou první soupeřku z Ukrajiny. Blíže k vítězství v zápase měla Milová, statečně se s Britkou prala o každý bod, po dvou setech byl stav vyrovnaný 1:1, avšak v rozhodujícím setu soupeřce podlehla. Obě skončily na děleném 17. místě.

České zastoupení jsme měli také v ženské čtyřhře, do které byly nominovány Lucie Novotná s Petrou Baarovou. Ani ty však nestačily na své první soupeřky, domácí Polky, a s turnajem se rozloučily po prvních dvou setech devátým místem.

Foto: EUG 2022 Lodž


Výsledky

Jiří KRÁL  (ZČU)
2. kolo UKR (National Technical University Kharkiv Polytechnic Institute) – Mykhailo Vyshnevyi 0 : 2 ZČU (Jiří Král) (14:21, 13:21)
3. kolo LTU (Vytautas Magnus University) – Ivan Medynskyi 0 : 2 ZČU (Jiří Král) (11:21, 15:21)
Čtvrtfinále FRA (University of Bordeaux) – Amaury Lievre 0 : 2 ZČU (Jiří Král) (10:21, 10:21)
Semifinále ZČU (Jiří Král) 0 : 2 FRA (University of Bordeaux) – Valentin Singer (23:25, 12:21)