Atletický přebor UP Olomouc 2020 ovládli Katrin Sásová a Martin Juránek

Atletický přebor ovládli Katrin Sásová a Martin Juránek

 

Foto: Martin Višňa

Sobota 26. září 2020 | www.zurnal.upol.cz | Martin Višňa

V neobvyklém podzimním termínu se uskutečnil tradiční Přebor Univerzity Palackého v atletice. I přes nižší účast a dešťové přeháňky byly na olomouckém atletickém stadionu k vidění pěkné sportovní výkony. Nejúspěšnějšími závodníky se stali Katrin Sásová z fakulty tělesné kultury a Martin Juránek z fakulty přírodovědecké, kteří také obdrželi Cenu děkana FTK za nejlepší výkon soutěže.  

Katrin Sásová si cenu, se kterou je spojeno jednorázové stipendium 2000 korun, vysloužila zaběhnutím 400metrové trati v čase 60,21 sekundy. Kromě toho zvítězila také v běhu na 150 metrů s časem 19,31 sekundy. Také Martin Juránek předvedl nejlepší mužský výkon přeboru v běhu na 400 metrů, trať zvládl za 50,04 sekundy. Další dvě zlaté medaile bral v běhu na 60 a 150 metrů. Dalšími úspěšnými sportovci byli Martina Mazurová a Jakub Héža, kteří zvítězili ve vrhu koulí a hodu diskem. V hodu oštěpem zvítězila polská závodnice Aleksandra Bednarek. Celkově se přeboru zúčastnilo 32 žen a 27 mužů, kromě studentů Univerzity Palackého také členové atletických klubů z Olomouce i okolí.

„Přebor jsme museli kvůli epidemii koronaviru přesunout z prvního na jeden z posledních závodů sezony, podle toho také vypadala účast. Navíc studenti prvního ročníku na fakultě tělesné kultury, kteří se přeboru pravidelně účastní, jsou nyní na úvodních kurzech na Pastvinách, takže si své zápočtové požadavky budou plnit až v příštím roce. I tak si ale myslím, že jsme se s tím vypořádali se ctí, jak směrem k tradici těchto závodů, tak i ke sponzorům, kteří nám poskytli pro vítěze pěkné a hodnotné ceny,“ uvedl ředitel přeboru Vítězslav Prukner z katedry sportu FTK.

Kompletní výsledky Přeboru UP v atletice jsou k dispozici zde.

Na univerzitním přeboru si mohli zasoutěžit také mladší sportovci. Ještě před oficiálním zahájením si připravené disciplíny v rámci programu Kids Athletics vyzkoušela téměř padesátka dětí.