AMS ve futsalu: Díky kanonádě má český futsal bronz

Fantastický zápas sehráli čeští akademičtí futsalisté v nedělním boji o třetí místo na Akademickém mistrovství světa 2016 v Brazílii. Francii porazili vysoko 11:3 a získali senzační bronzové medaile v konkurenci dvanácti nejlepších týmů světa!

Utkání začalo pro Čechy jako z říše snů. Po pár vteřinách otevřel skóre kapitán Slováček a v 10. minutě zvyšoval Jošt už na 6:0 pro český tým! Francouzi dvěma rychlými góly sice snížili na 2:6, ale to české akademiky nerozhodilo a do přestávky si vrátili šestibrankové vedení – 8:2.
Druhý poločas už takové gólové hody nepřinesl. V předposlední minutě sice Mohoudine snížil na 3:8, ale poslední minuta patřila českému výběru. David Drozd dvěma góly zkompletoval hattrick a mezi střelce se zapsal i jeho bratr Pavel. Parádní vítězství 11:3 udělalo tečku za povedeným šampionátem s bronzovým odleskem.
„Chtěl bych hráčům poděkovat za přístup k celému turnaji, včetně zápasu o třetí místo. Tento tým prokázal obrovskou kvalitu i odhodlání. Třetí místo je obrovský úspěch českého futsalu,“ řekl po zápase trenér českého mužstva David Frič.

Statistika zápasu

Česká republika – Francie 11:3 (8:2)
Góly: 1. a 7. Slováček, 6. a 14. Vnuk, 6. a 10. Jošt, 8. Křemen, 13., 40. a 40. D. Drozd, 40. P. Drozd, – 11. Belhaj, 11. Pereira, 39. Mohoudine.
Sestava ČR: Mareš (21. Konečný) – Křemen, Mažári, D. Drozd, P. Drozd, Slováček, Jošt, Štrajt, Ovčačík, Vnuk, Kubelka, Holý. Trenér David Frič.