Čeští lyžařští orientační běžci – akademici zahájili svůj šampionát úspěšně

Sezóna akademických mistrovství světa začala šampionátem lyžařských orientačních běžců v estonském Tartu. Na startu je i česká akademická reprezentace ve složení Petra Hančová, Johanka Šimková, Veronika Kubínová, Hana Horvátová, Petr Horvát, Michal Argaláš, Vojtěch Matuš a Ondřej Vystavěl. Stejně jako na prvním šampionátu, který se uskutečnil před dvěma lety, jsou na programu  čtyři medailové závody: sprint, smíšené sprintové štafety, stíhací závod jednotlivců a krátká trať se společným startem.

Po první polovině disciplín můžeme konstatovat, že našim závodníkům se daří. Ve sprintovém závodě děvčat byla nejlepší z našich na celkově 8. místě (ale pouhých 28 sekund za medailí) studentka Univerzity Hradec Králové Petra Hančová (další naši: 12. Šimková, 28. Kubínová, 30. Horvátová), ve stejné disciplíně chlapců obsadil 7. místo student VUT Brno Petr Horvát (další naši: 18. Argaláš, 20. Matuš a 24. Vystavěl).

V závodě smíšených štafet pak naši nejlepší sprinteři Horvát a Hančová společně utvořili dvojici, která skončila na 6. místě se ztrátou 2 minut a 12 sekund na medaili (druhá naše štafeta Johanka Šimková, Michal Argaláš skončila na 10. místě). V pátek je na programu volný den, šampionát pokračuje v sobotu a neděli stíhacím závodem a závodem na krátké trati.

Úspěchy našich orientačních běžců neunikly ani o-news.cz: Horvát a Hančová šestí na AMS v LOB

Fotogalerie: WUC Skiorienteering Tartu 2018
Kompletní fotogalerie na: FB WUC SKIO 2018 photos (Foto: Reigo Teervalt)