Dne 9. května se v brněnském klubu Sokola Brno 1 pod záštitou VUT v Brně uskutečnilo Akademické mistrovství ČR v šermu ve všech kategoriích. Tradičně nejsilněji obsazenou disciplínou byl kord mužů. Početně sice nebyl turnaj tak silný, ale dva semifinalistů jsou členy užšího výběru reprezentace ČR a další dva širšího. Do finále se probojovali papíroví favoriti Richard Pokorný z ČZU, který si v semifinále poradil s Michalem Čuprem z UJEP a druhým finalistou byl Pavel Pitra z UK, který porazil Ondřeje Habartu z UTB.

Finále bylo ze začátku velice vyrovnané do stavu 5:5, poté se Richardovi podařil mírný náskok, který zvyšoval až do konce a zvítězil nad Pavlem v poměru 15:8.

V dalších soutěžích potvrdili papírové předpoklady členové reprezentačního výběru ČR. Ve fleretu mužů zvítězil Václav Kundera z MU po těsném boji 15:13 s Robertem Zwingerem z SLU. V šavli mužů se z obhajoby radoval Petr Wachsberger z pořádajícího VUT, který zvítězil nad Davidem Dyršmídem z MU 15:9.

V kordu žen vybojovala titul Anna Šámalová z VŠE, když ve finále porazila Terezu Senjukovou ze ZČU. Bronzovou medaili v kordu žen vybojovala Michaela Roudnická z VUT a Kateřina Jakubcová z MU, která se později stala překvapivou Akademickou mistryní v šavli žen.