Akademické mistrovství ČR v plavání s ploutvemi 2020 ovládli studenti Univerzity Palackého v Olomouci

V závodě na 50 metrů PP mužů zvítězil Jiří Maňásek z Univerzity Palackého v Olomouci. Disciplínu 100 metrů BF ovládl další student domácí univerzity, Jakub Kovařík. Ten si v disciplíně 50 m RP zajistil svůj druhý titul z tohoto AM ČR. David Musil, jediný zástupce Mendelovy univerzity v Brně, zvítězil hned ve dvou závodech – 200 m PP a 100 m PP. Na trati 50 m BF byl nejrychlejší Dominik Vavřečka z Masarykovy univerzity. Filip Chrápavý s téměř 6 vteřinovým náskokem zdolal 200 m BF nejrychleji a přidává Masarykově univerzitě další medaili do sbírky.

Mezi ženami v bazéně kralovaly studentky Univerzity Palackého v Olomouci. Svým soupeřkám nedaly žádnou šanci a všechny zlaté medaile putují do sbírky pořádající univerzity. Dvojnásobnou vítězkou se stala Barbora Sládečková, která zvítězila mezi ženami jak v závodě na 50 m PP tak na 200 m PP. Zuzana Hrášková opanovala kategorii BF, která získala zlato v závodě na 50 m BF, 100 m BF a zlatý hattrick z letošního Akademického mistrovství zkompletovala vítězstvím na 200 m BF. Adéla Kneifelová přidala do sbírky Univerzity Palackého další prvenství, tentokrát v závodě na 100 m PP.

Titul ze smíšených štafet na 4×50 m neputuje nikam jinam, než taktéž na domácí univerzitu, zásluhou výkonu Jiřího Maňáska, Kláry Křepelkové, Zuzany Hráškové a Jakuba Kovaříka.

Kompletní výsledky ke stažení:

Akademické mistrovství ČR v plavání  s ploutvemi 2020 se uskutečnilo 3. září pod taktovkou Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Celkem se zúčastnilo 62 sportovců (28 mužů, 34 žen) z 11 VŠ (ČVUT, ČZU, MENDELU, MUNI, UJEP, Newton College, UK, UPOL, VŠE, VUT, ZČU).

Vysvětlivky: PP – plavání s ploutvemi, RP – rychlostní potápění, BF – bi-fins (kraul, plavání s dýchací trubicí a gumovými ploutvemi)