Akademickými Mistry České republiky jsou Sásková a Průdek!

 

Akademickými Mistry České republiky v olympijském cross country se pro rok 2020 stali jezdci Tereza Sásková a Matěj Průdek!


FOTO: Barbora Klap

Akademický národní šampionát v olympijském cross country se uskutečnil v rámci finálového závodu ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v Praze Libuši.

Na přírodní hravé a fyzicky náročné trati se nejvíce dařilo úspěšným reprezentantům České republiky, Tereze Sáskové (Vysoká škola finanční a správní) a Matějovi Průdkovi (Masarykova univerzita).

Tereza Sásková vybojovala mistrovský trikot díky bezchybné jízdě a konstantnímu, velmi vysokému tempu, které se jí dařilo udržet po celý závod.  Na stupně vítězů Terezu doprovodily, po velmi dobrých výkonech, Veronika Kubínová (Západočeská univerzita v Plzni) a Denisa Knapková (Univerzita Palackého Olomouc).

Souboj mužů o akademický titul nabídnul opravdovou bitvu. Až do půlky závodu se na čele pohybovala velmi rychle jedoucí skupina šesti jezdců se všemi favority. Matěj Průdek rozhodnul závod výborně načasovaným nástupem v náročném výjezdu, kde se mu podařilo získat náskok na své hlavní soupeře z Vysoké školy ekonomické v Praze, Samuela Jirouše a Jaromíra Skálu, který poté udržel až do cíle.

Výsledky:

Muži:

1.       Průdek Matěj 1997 Masarykova univerzita
2.       Jirouš Samuel 2000 Vysoká škola ekonomická v Praze
3.       Skála Jaromír 1998 Vysoká škola ekonomická v Praze

Ženy:

1.       Sásková Tereza 2000 Vysoká škola finanční a správní
2.       Kubínová Veronika 1997 Západočeská univerzita v Plzni
3.       Knapková Denisa 1998 Univerzita Palackého v Olomouc

Celkové výsledky ke stažení:

 

nebo také na www.prahamtb.cz  a www.skcpraha.cz