Akademické mistrovství světa v Jáchymově odstartovalo sportovní akce FISU v roce 2022

Akademické mistrovství světa v Jáchymově odstartovalo sportovní akce FISU v roce 2022

 

26. února 2022 | FISU | překlad ČAUS

FISU kicks off 2022 sports events

Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) zahájila novou sezónu sportovních soutěží. Rok 2022 bude pro FISU rušnou sezónou, na programu bude 14 akademických mistrovství světa a 8 univerzitních světových pohárů a také Světové univerzitní hry.

Univerzitní mistrovství světa FISU a Světové univerzitní hry představují sportovce soutěžící za své země, zatímco na univerzitních světových pohárech FISU, podobně jako v případě akcí Evropské asociace univerzitního sportu (EUSA), soutěžící reprezentují jejich univerzity.

World University Championship Ski Orienteering 2022

První sportovní akce FISU, která se koná prezenčně, od posledního Akademického mistrovství světa v rychlobruslení v Amsterdamu 2020 se konala v Jáchymově v České republice. Mezi 22. a 26. únorem se v roce 2022 konalo AMS v lyžařském orientačním běhu. Tím byla zahájena letošní sezóna mezinárodních univerzitních sportovních akcí FISU. Po zbytek roku se budou konat další Akademická mistrovství světa, mezi kterými budou také rychlobruslení, přespolní běh, sportovní lezení, futsal, golf, orientační běh, vodní lyžování a wakeboard, plážový volejbal, triatlon, myšlenkové sporty (mind sports), kanoistika, moderní pětiboj, squash a veslování (odloženo na rok 2023).

World Cup 3x3 Basketball

Světové poháry univerzit představí ploutvové plavání, florbal, házenou, silový trojboj, rugby 7, bojové sporty, 3×3 basketbal a roztleskávačky.

FISU World University Games Chengdu

Světové univerzitní hry FISU v Chengdu 2021, které byly kvůli pandemii Covid-19 odloženy o rok, jsou naplánované na léto a měly by se konat mezi 26. červnem a 7. červencem 2022. Na akci se představí lukostřelba, gymnastika, atletika, badminton, basketbal, potápění, šerm, judo,, veslování, sportovní střelba, plavání, stolní tenis, taekwondo, tenis, volejbal, vodní pólo a wushu.

Článek v původním znění najdete ZDE.