Akademické mistrovství ČR 2023 v požárním sportu zakončily požární útoky

Akademické mistrovství ČR 2023 v požárním sportu zakončily požární útoky

 

11. května 2023 | Ostrava | ČAATS | D. Markupová

Požární útoky rozhodly o celkových vítězích.

Požárními útoky pokračovalo ve čtvrtek 11. května otevřené akademické mistrovství České republiky v požárním sportu 2023. Zatímco ve středu měl šampionát na programu tři disciplíny (výstup na cvičnou věž, běh na 100 m s překážkami a štafeta 4 x 100 m s překážkami), ve čtvrtek se soutěžilo pouze v požárním útoku.

Ten mezi ženami ovládly hasičky Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích, které předvedly čas 28,38 s. Druhé místo s časem 30,86 s vybojoval tým pořadatelské Vysoké školy báňské – technické univerzity v Ostravě a bronz z požárního útoku vybojoval také domácí tým Ostravské univerzity za čas 34,43 s.

Mezi muži byl nejrychlejší tým Západočeské univerzity v Plzni, který bral zlaté medaile za výkon 31,73 s. Stříbro si časem 32,47s zajistil tým Střední školy Semily a bronzový stupínek mezi muži obsadili domácí hasiči Vysoké školy báňské – technické univerzity za čas 34,20 s.

V celkovém hodnocení všech disciplín se z vítězství radoval mezi muži tým Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích a mezi ženami družstvo Západočeské univerzity v Plzni.

Ceny a medaile vítězům při slavnostním vyhlášení výsledků předávali doc. Ing. Petr Kučera, Ph.D. (vedoucí katedry PO VŠB-TUO), Stanislav Kotrc (starosta KSH Moravskoslezského kraje, SH ČMS) a plk. Ing. Jiří Němčík (náměstek krajského ředitele HZS MSK).

Akademického šampionátu v požárním sportu se letos zúčastnilo 17 vysokých, vyšších odborných i středních škol z Česka i Slovenska. Ve sportovním areálu HZS Moravskoslezského kraje v Ostravě – Porubě se představilo celkem 175 závodníků a závodnic.

Akademické mistrovství v požárním sportu patří v rámci sportovního programu ČAATS mezi nejvyhledávanější univerzitní akce, kterých se každoročně zúčastní vysoký počet studentů a tento zájem je dokladem velké popularity a tradice těchto sportovních aktivit u nás“, řekl předseda ČAATS Jan Ondráček.

Otevřené akademické mistrovství České republiky v požárním sportu, letos se konal již 11. ročník, pořádá každoročně Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava a její Fakultou bezpečnostního inženýrství, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, HZS Moravskoslezského kraje, Českou asociací akademických technických sportů (ČAATS) a také městem Ostrava. Financování akademického mistrovství ČR je zajištěno z dotačního programu Národní sportovní agentury a dále je akce dofinancována z vlastních zdrojů ČAATS a VŠB-TU v Ostravě.

Výsledky z letošního šampionátu najdete zde.

Fotogalerie

Další informace, výsledky a fotografie najdete na: https://www.facebook.com/akademicke.mistrovstvi.v.pozarnim.sportu

[/vc_row]