3. kolo VŠ ligy v běhu na lyžích 2019/2020 zná své vítěze

18. ledna 2020 proběhly na závodních tratích na Horních Mísečkách vysokoškolské závody v běhu na lyžích – 3. kolo VŠL. Původně se měly běžet dvoudenní závody na Benecku (sobota jednotlivci, neděle smíšené štafety), ale pro nepříznivé sněhové podmínky jsme museli závody přeložit na Horní Mísečky.  Běželo se klasicky, muži 15 km a ženy 10 km, odpoledne  proběhl závod smíšených štafet muž-žena-muž také volně. Ženy běžely jeden dvoukilometrový okruh, muži jeden tříkilometrový.

Výsledky

Ženy 10 km:

1. RANDÁKOVÁ Helena        TJ ČZU Praha                                32:13,2
  2. MARKOVÁ Eva                   VSK Elektro ČVUT Praha            33:13,7
  3. DUPALOVÁ Dominika      VSK Humanita Praha z.s.            34:35,8

Muži 15  km:

1. ČECH Jan                             VSK Elektro ČVUT Praha           45:08,3
  2. HÁJEK Matěj                       TU Liberec                                     45:08,7
  3. FRANCKE Michal               VŠ TJ Ekonom Praha, z.s.          46:32,2

Ke stažení:

Štafety M – Ž – M (3 – 2 – 3 km):

1. VSK FEL ČVUT Praha I       (ČECH Jan, ČECHOVÁ Anna, SCHÜTZ Michael)                   25:43,0
  2. VŠ TJ Ekonom Praha I         (ŽÍŽALA Josef, WEISSOVÁ Zuzana, FRANCKE Michal)      26:45,3
  3. VŠ TJ Ekonom Praha II       (KAŇKA Adam, HNÁTKOVÁ Tereza, KÁLAL Tomas)           26:50,8

Ke stažení:

Závody  se původně měly běžet na Benecku, ale vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám (většina závodů, které se měly tento víkend uspořádat byly zrušeny), jsme byli nuceni závody pořádat na Horních Mísečkách. I zde bylo možné připravit pouze 3 km okruh, který je velmi náročný. Pronájem tratí na Horních Mísečkách je podstatně dražší než na Benecku a také doprava a parkování jsou složitější a proto jsme se rozhodli uspořádat závody jednotlivců i štafet v jeden den. Tratě byli velmi dobře  připravené, počasí nám přálo, a tak byli všichni účastníci spokojení. Závody se podařily i díky velmi dobré spolupráci se SKI Jilemnice kde Stanislav Henych a Vlastimil Medřický v daných podmínkách perfektně připravili běžecké tratě a ostatní technické zázemí.

Závodů se zúčastnilo 8 vysokoškolských klubů, závodilo 10 vysokoškoláků a 6 vysokoškolaček. Ostatní jsou absolventi, učitelé a další příznivci, členové vysokoškolských sportovních klubů a jednot.