Litovel, 25. 9. 2018

24. FREE LITOVEL BOBR CUP – DOSÁHNE MRŮZEK NA ZLATÝ HATTRICK?

První říjnová sobota se blíží a s ní i další ročník extrémního závodu Free Litovel Bobr Cup. Kombinace běhu horského kola a kanoistiky v lesích Litovelského Pomoraví každoročně láká kolem dvou stovek týmů. Na start se chystá i kajakář Kamil Mrůzek. Jednačtyřicetiletý borec je legendou Bobr Cupu. Devítinásobný mistr světa ve sjezdu na divoké vodě má na svém kontě také rekordních deset triumfů na litovelském podniku, který je otevřeným mistrovstvím České republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet. Mrůzek však měl na jaře těžký úraz a poprvé od roku 1996 chyběl v reprezentačním týmu ČR sjezdařů na divoké vodě. Kamil se ale přes léto zrehabilitoval a ke sportu se vrátil. „Na jaře jsem byl se synem na lyžích v Krkonoších a upadl jsem tak nešťastně, že jsem si zlomil krček na stehenní kosti. Následovala dlouhá rehabilitace ale v létě už jsem začal lehce sportovat. Výzvou pro mě byla účast na zářijovém extrémním závodě Dolomitenmannovi, kde jezdím pravidelně už skoro dvacet let. I když noha bolela, tak jsem se dokázal připravit a na kajaku nakonec obsadil celkové šesté místo, což je vzhledem k tomu, co se stalo, super výsledek. Na Bobr se samozřejmě také moc těším. Sice se tam taky dost běhá s lodí, což mi asi ještě úplně nevyhovuje, ale vidinu dalšího vítězství je pro mě velká motivace,“ prohlásil Mrůzek. Kajaková legenda vyhrála Free Litovel Bobr Cup se svými týmy v letech 2016 a 2017 a pokud by uspěl i tentokrát oslavil by třetí zlato v řadě.

BOBR MAN – JEDNOTLIVCI OPĚT V AKCI

„Loni se poprvé do tratí Bobr Cupu pustili i jednotlivci. Za sebe musím říct, že to mělo velmi kladnou odezvu a proto do toho letos jdeme znovu. Množství závodníků jsme zvedli z deseti na patnáct a věřím, že podobně jako Bobr Cup se i Bobr Man časem stane prestižní bitvou těch nejlepších multisportovců naší republiky. Letos na tratích opět uvidíme souboj Davida Jílka s Tomášem  Materou. Bitvu skvělých sportovců, kteří patří ke špičce v triatlonu a dalších extrémních sportech. Oba borci si to už loni pořádně rozdali o historický první titul, který nakonec urval David Jílek a tak jsem moc zvědavý jak tohle měření sil dopadne letos. Oba borci by si ale měli dát pořádný pozor na Pavla Kubričana, který je špičkovým běžcem a byl také elitním slalomářem na divoké vodě, takže dvě ze tří disciplín zvládá na vrcholné úrovni. Uvidíme, kdo nakonec bude v cíli slavit, sám jsem na to zvědavý,“ poodhalil něco ze zákulisí Bobr Mana za pořadatelský tým Petr Čamek.

STEJNÉ TRATĚ, OFICIÁLNÍ MEZIČASY, TRIKO V CÍLI PRO VŠECHNY A PÁRTY NA DVOU FRONTÁCH

Některé věci se nemění a jiné naopak je třeba vylepšovat a stejně tak je tomu na Free Litovel Bobr Cupu. „Loňská změna tratí se ujala a tak se žádné novoty v tomto ohledu nekonají. Novinka, která potěší všechny diváky v areálu startu a cíle ale je přeci jen připravena. Letos budou na tratích oficiální mezičasy, které budou přenášeny do Litovle. Všichni v centru závodu tak budou mít přehled o tom, jak se závod vyvíjí. Závodníci dostanou také jednorázový čip a to včetně vodáků. Nebude nutné tak čipy vracet a to snad přispěje ke zvýšenému komfortu pro sportovce. Všichni, kteří Bobra dokončí dostanou také finišerské triko a večer budou moci zapařit na naší afterpárty, která bude probíhat jak na hlavním pódiu tak i vedlejší loděniční scéně. Prostě letošní Bobr bude zase o něco lepší“ slibuje za organizátory Petr Čamek. Všechny podrobnější informace naleznete na webu závodu a o aktualitách budeme naše fanoušky informovat na FACEBOOKU.

 

KDY:                       6. 10. 2018 (start v 12:00)

KDE:                       Litovel a okolí (centrum závodu loděnice TJVS Litovel)

CO:                         Mistrovství ČR a akademické MČR v extrémním závodě tříčlenných štafet

JAK:                        15 KM běh, 25 km MTB, 6 km kanoistika

PROČ:                    PROČ, NE?

INFO:                     WWW.BOBR-CUP.CZ, FACEBOOK-BOBRCUP

 

Za organizační tým se s Vámi loučíme naším pozdravem KEEP BOBRING a v sobotu 6. 10. 2018 se na Vás budeme těšit v areálu loděnice TJVS Litovel.