Dvě zlata a bronz!! Reprezentace VŠE zazářila na turnaji EuroMilano 2024

Dvě zlata a bronz!! Reprezentace VŠE zazářila na turnaji EuroMilano 2024

 

Reprezentace VŠE se ve dnech 2. – 5. května 2024 opět zúčastnila mezinárodního turnaje univerzit EuroMilano. Ani tentokrát neodjela výprava s prázdnou! Ženský volejbalový tým ve finále přehrál své soupěřky z Belgie a zaslouženě převzal pohár pro vítěze. Beachvolejbalistky obhájily loňské zlato. Futsalisté vybojovali bronz.

Ženský volejbalový tým ve složení Marie Miková (FPH), Ivana Kaňková (FFÚ), Nikola Faistaverová (FPH), Anna Suchá (FMV), Eliška Trunečková (FMV), Eliška Janovská (FMV), Kateřina Samuelová (FMV), Magda Pavlíková (FFÚ) a Lucie Růžičková (NF) předvedl na turnaji výborné výkony. Po úspěšném postupu ze skupiny se tým probojoval až do finále, kde porazil belgický tým z Gentu a zajistil si zlatý pohár.

Také na beachvolejbalovém turnaji slavily studentky VŠE úspěch. Dvojice Eliška Trunečková a Ivana Kaňková navázala na loňské vítězství a opět ovládla celý turnaj. Těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončila další dvojice z VŠE Magda Pavlíková a Nikola Faistaverová.

Mužskému týmu se v šestkovém volejbale tolik nedařilo. Ve skupině porazili tým z Libanonu, na postup to však nestačilo. V beachvolejbale vybojovali Jan Větrovec a Igor Čurila velmi pěkné 4. místo.

Naopak futsalisté si vedli skvěle. Postoupili ze skupiny bez jediné porážky. Postupně zdolal univerzitní výběry z Gentu 5:0, z Milánu 4:1 a z Istanbulu 3:1. Ve vyřazovacích bojích potom porazili v osmifinále výběr z Paříže 4:1 a ve čtvrtfinále tým z Tripolisu 4:3 po penaltách. První prohra přišla až v semifinále, kdy podlehli 0:1 týmu z Madridu. V závěrečném utkání proti Římu však nezaváhali a po výsledku 2:1 si domů vezou bronzové medaile.

Kromě sportovních výkonů si studenti užili i poznávání Milána a večerní společenské akce turnaje.

Gratulujeme ke krásným výsledkům!

CELÁ FOTOGALERIE

Zdroj: vse.cz
Foto: FB EuroMilano 2024