Další bronzová medaile - oštěpařka Irena Šedivá

Další bronzová medaile – oštěpařka Irena Šedivá

 

Česká akademická výprava získala na Letní světové univerziádě v Gwangju 2015 další bronzovou medaili! Vybojovala ji oštěpařka Irena Šedivá svým hodem o délce 59,89 m.

 

Výsledky sobota 11. 7.

Atletika
Tereza Králová    kladivo finále      5. místo
Kristiina Mäki     5000m finále      ZLATO
Baseball
CZE – ČÍNA       zrušeno                celkově 5. místo
Golf
Marie Luňáčková    jednotlivci – 4. kolo     23. místo
družstvo                                                            10. místo
Moderní gymnastika
Anna Šebková          průběžně 18. místo
Plavání
V závodě plném ran a šťouchanců na otevřené vodě – 10km doplaval Matěj Kozubek na 13. místě. Jeho čas byl 2 hod 6 sekund. Za vítězem Antonem Evsenikovem z Ruska zaostal zhruba o 5 min. Tím jsme definitivně uzavřeli naše vystoupení na Univerziádě 2015. Stručná rekapitulace: 3 medaile, 7 finále, 5 semifinále a 4 české rekordy. To by před odjezdem tipoval málokdo. Jen ať to vydrží do MS v Kazani!
Volejbal
Český volejbalový tým zvítězil v zápase s Venezuelou 3:1 a obsadil konečné 13. místo na turnaji. O výsledku rozhodlo méně chyb na české straně a především výborná obrana na síti.
Tenis
Šumová – Kristin                2 : 1
Šumová – Bacquie Alice    1 : 2
Stolní tenis ženy
Dvouhra i čtyřhra KO systém.
Adámková – Zalomska (POL)     3 : 4
Kučerová – Blazhko (RUS)          0 : 4
Tomanová – NiWa (JPN)             1 : 4
Kučerová, Adámková – Zetterstrom, Engelson (SWE)     3 : 1
Tomanová, Mikulcová – Kitaoka, Shoji (JPN)                   0 : 3
Kučerová, Adámková, – Guseva, Khlyzova (RUS)             0 : 3
Konečné pořadí družstva 5. – 8. místo
Dvouhra:
Adámková, Kučerová, Tomanová        33. – 64. místo (106 účastnic)
Mikulcová nepostoupila z kvalifikace.
Čtyřhra:
Adámková, Kučerová           9. – 16.místo
Tomanová, Mikulcová       17. – 32.místo

Výsledky neděle 12. 7.

Atletika
Diana Mezulianiková      1500 m finále       6. místo
Irena Šedivá                      oštěp finále           BRONZ
Basketbal
ČR – Austrálie                   51 : 56                    Celkově 6.místo
Fotbal ženy
ČR – Korea      3 : 4           Celkově 8. místo
Korea – ČR      4 : 3 (3 : 3)
Góly: 13. Ivaničová 2:1, 23. Svitková 2:2, 38. Bartoňová, P. K. 3:3.
Sestava: Sloupová – Němečková (83. Dědinová), Necidová, Janků, Benýrová – Bartoňová, Ondráškova (16. Matoušková), Cahýnová, Svitková, Chlastáková. (80. Bezděkova) – Ivaničová.

Utkání se hrálo za hodně nepříznivého počasí, za stálého deště a prudkého větru. Do utkání jsme nevstoupili dobře. V 5. minutě po rohu na krátko a centru jsme neodvrátili míč, po střele k tyči 1:0. V 11. po dlouhém míči za obranu a průniku jsme prohrávali o dva góly 2:0. Ve 13. jsme po střele k tyči Ivaničové z malého pokutového dali gól na 2:1. Ve 23. jsme po přihrávce Bartoňové a střele Svitkové vyrovnali na 2:2. Ve 26. jsme po přímém kopu, vyraženém míči a nedůrazném odvrácení hlavou nechali dorazit míč soupeřkou do branky 3:2. Ve 38. po průniku Ivaničove a centru zahrála v pokutovém území soupeřka rukou. Bartoňová prudkou penaltou vyrovnala 3:3.

Po změně stran jsme hráli proti prudkému větru, ale vytvořili jsme si několik příležitostí ke vstřelení gólu, hlavně průniky Ivaničové a Matouškové nás mohly dostat do vedení. V 74. po centru zleva se míč zatočil díky větru k zadní tyči naší branky 4:3. Měli jsme dva přímé kopy z dobré vzdálenosti, ale neproměnili jsme v závěrečném tlaku žádnou střelu na branku v gólovou.

Trenér Anton Mišovec: “Po nevýrazném vstupu do utkání jsme změnili rozestavení a vyrovnali. Pak jsme nepohlídali standardní situaci, ale z penalty vyrovnali. Podle průběhu utkání a počtu gólových příležitosti jsme mohli jít do vedení, ale soupeřky šťastným gólem rozhodly o našem 8. místě na turnaji. V každém ze šesti zápasů jsme předvedli kvalitní herní výkon. Výrazně se nám vydařilo utkání proti Irsku a taky proti Taipei, jen jsme neproměnili šance. S Koreou byly obě utkání vyrovnané. S Kanadou nás srazily individuální chyby a proti Brazílii jsme předvedli útočnou hru, bez gólového vyjádření. V šesti utkáních jsme vstřelili 11 gólů a 12 inkasovali. Je to velmi dobrá reklama českého ženského fotbalu. Děkuji všem hráčkám za předvedenou hru a kvalitní herní výkony. Děkuji všem členům našeho týmu a členům realizačního týmu za kvalitní zajištění fungování týmu, za velmi dobrou reprezentaci ČR na Univerziádě v Gwangju. Žádná z hráček nemá vážnější zranění.

Statistiky utkání: Střely na branku: 11:10 na branku 7:6, PVK: 4:3, rohy: 2:5, Fauly: 7:9, ŽK: 1:1, ofsajdy: 4:5
Házená ženy
ČR – Uruguay       31 : 17
V pondělí 13. 7. čeká házenkářky boj o bronz proti Srbsku ve 14:00 místního času.
Moderní gymnastika
Anna Šebková      individuální soutěž        15. místo