Cyklista Michal Schuran si v nedělním hromadném závodu dojel pro obhajobu akademického titulu

Pro obhajobu titulu Akademického mistra ČR v silniční cyklistice v závodě s hromadným startem si dojel Michal Schuran reprezentující Univerzitu Palackého v Olomouci. V ženách si pro absolutní vítězství i akademický titul dojela Markéta Hájková za Vysoké učení technické v Brně.

Na start hromadného závodu, který se v neděli 15. srpna 2021 jel v rámci cyklistického víkendu SpOrto LPV Velká cena Temelína, se postavilo přes 230 závodníků, včetně akademiků. Kopcovitý profil v kombinaci s tropickými teplotami již od začátku napovídal, že si mnozí závodníci budou muset sáhnout hluboko do svých rezerv.

Úderem pravého poledne vyrazil peloton více než 200 cyklistů na trať. První dvě třetiny závodu absolvovali závodníci spíše rovnoměrným avšak rychlým tempem, které v každém kopci znamenalo neustálé zeštíhlování pelotonu. Občasné ataky a pokusy o unik měly vždy jen krátké trvání. Poslední kopec do Horních Kněžeklad se jel ostrým tempem, které nepolevilo ani v následující zvlněné pasáži. Poslední těžké stoupání od hněvkovické přehrady na vývoji nic nezměnilo. Vše se rozhodlo až v posledním kole.

Další fotky: Galerie AM ČR v silniční cyklistice 2021