Čeští taekwondisté získaly dva bronzy na EUSA Combat Championships 2019 v Záhřebu

Čeští taekwondisté získaly dva bronzy na Mistrovství Evropy univerzit v úpolových sportech v Záhřebu

 

Josef Med -68 kg (ČVUT) začal první boj s Francouzem, který má bronz z MS 2014, velmi dobře a hned na začátku se ujal vedení 5:1. Francouz však potvrdil své kvality a českého závodníka porazil.

Jan Fiala -68 kg (FTVS)  v prvním boji porazil Španěla vysokým skóre. V druhém boji nad závodníkem z Německa celou dobu vedl, ale 20 vteřin před koncem několikrát inkasoval a zápas o medaili prohrál. Skončil pátý.

Dominika Hronová -53kg (Policejní akademie) v prvním boji porazila závodnici z Francouzské Polynésie startující za Lyonskou Univerzitu ještě před časovým limitem. V boji o finále nastoupila proti Ukrajinské reprezentantce, nasazené turnajové jedničce, která má zlato z MS 2014. Boj to byl velmi vyrovnaný, ale přesto se nepovedlo postoupit do finále. Nutno podotknout, že Rakouská závodnice, která šla z druhé strany, do finále nenastoupila. Dominika si odváží bronz.

Jakub Skořepa -87kg (ČVUT) obhajoval stříbrnou medaili z Coimbry 2017, ale to se nepodařilo. Na semifinále stanovil trenér Petr Lacek jasnou taktiku. Vše vycházelo, Jakub ještě 10 vteřin před koncem vedl. Ale jak uvedl trenér Lacek po zápase “Nepočítal jsem s “lidským faktorem” rozhodčího, který Kubovi ve zmíněných 10 vteřinách udělil 3 nesmyslné trestné body a boj rozhodl ve prospěch Chorvatského reprezentanta.” Jakub Skořepa tak skončil na 3. místě.

David Šimek -80kg (VŠE) účastník Univerziády v Neapoli 2019 s námi do Chorvatska ani neodcestoval, neboť si den před odjezdem zlomil kostrč.

“Nikdo před námi takových výsledků nedosahoval, přesto bych si přál lepší umístění.” dodal Petr Lacek po návratu.