Čeští baseballisté jen těsně prohráli s USA

 

Čeští baseballisté od začátku zápasu tahali za kratší konec, ale vyrovnání jim uniklo o chloupek.

Češi vstoupili do utkání bez ostychu proti startujícímu nadhazovači Johnu Gavinovi, ale jeho spoluhráči v obraně mu nádhernými zákroky zachránili minimálně dva dvoumetové odpaly. Naopak dohrávka první směny zřejmě hrála ten důležitý rozdíl v konečném výsledku, kdy na tři odpaly, se Američanům podařilo skórovat hned čtyřikrát.

Čeští hráči pak ve druhé a třetí směně stáhly náskok na rozdíl dvou bodů, když ve druhé směně po hitu Petra Zýmy doběhl pro první bod Petr Čech. V další směně po odpalech Michala Ondráčka, Adama Hajtmara a Tomáš Junce Češi snížili na 2:4 a vyhnali Gavina z kopce.

Střídající Colton Eastman však Čechům nepovolil žádný doběh a tak se skóre měnilo až v dohrávce šesté směny, kdy po dvoumetovém odpalu Vargase zvýšili Američané na 5:2.

Češi, ale nesložili zbraně a v poslední deváté směně potrápili střídajícího nadhazovače Chada Hockina. Tomu už chyběl pouze jediný out, aby utkání dotáhl do vítězného konce, ale Petra Zýmu poslal perfektním odpalem po lajně do levého pole Petr Síla a Michal Ondráček dalším tvrdým odpalem až do plotu si vyměnil se Sílou místo na druhé metě a rázem skóre bylo 4:5 s Ondráčkem ve skórovací pozici. Bohužel kýžený další odpal nepřišel a čeští baseballisté s troškou hořkosti museli přijmout těsnou porážku od favorizovaného celku USA.

Zítra čeká český celek v 18:00 favorit skupiny, Taipei.