Biatlonisté Jurčová a Tolar získali v Krasnojarsku stříbro

 

Natálie Jurčová z Masarykovy univerzity a David Tolar z ČVUT společně vybojovali na světové zimní univerziádě v Krasnojarsku stříbro v závodě smíšených dvojic. S domácí ruskou dvojicí Valerií Vasněcovovou a Alexandrem Dědjuchynem prohráli o šest a půl sekundy. Třetí příčku obsadila Francie.

Foto: Jakub Pláteník @jplatno

Závod rozjížděla 21 letá členka b-týmu biatlonové reprezentace Natálie Jurčová. Nechala za sebou čisté terče, kvůli silnému a proměnlivému větru musela pětkrát dobíjet. S poryvy se ale praly i její soupeřky, a tak předávala na prvním místě.

 

David Tolar se po zbytek závodu držel na čele a střídal se o vedoucí pozici s Rusem Dědjuchynem a Mateuszem Janikem z Polska. 24letý student ČVUT se postaral o jediné trestné kolečko českého páru. Čistou střelbu neudržela žádná z dvojic. Vítězní Rusové nechali na střelnici dokonce celkem 4 netrefené terče.

 

Na poslední střelbu se David a vedoucí Rus sjeli a předvedli přímý souboj o zlato. I když se pak český akademik pral s posledními dvěma terči, ze stadionu odjížděl jen 8 vteřin za domácím favoritem. Náskok ale stáhl jen o sekundu a půl.

 

Vedoucí české biatlonové výpravy Jan Ondráček z MU v Brně pro server biatlon.cz řekl: „Trenér Michal Žák dlouho přemýšlel, jak štafetu postavit a nakonec se rozhodl pro střelecké typy. Vzhledem k větrnému počasí, které v sobotu v Krasnojarsku panovalo, se toto rozhodnutí ukázalo jako dobré. Předpokládali jsme, že se budeme o stříbro a bronz prát společně s Francií, Polskem a Norskem. Rusko totiž  bylo jasným favoritem. Natka s Davidem však závodili nad očekávání. Od počátku se pohybovali v popředí a až na cílovou metu stále tlačili na ruskou dvojici. Mám velkou radost, že se biatlon bude domů vracet s medailí. A třeba jim ještě není konec, třeba Natka s Davidem vyhecovali svým vystoupením i ostatní. Závody s hromadným startem budou ještě otevřené.“  

 

V neděli vyvrcholí biatlonová klání v Krasnojarsku závody s hromadným startem. Ženy startují už v 5:00 SEČ, muži v 7:00 hodin. Přímý stream budete moc sledovat na oficiálním twitterovém účtu FISU.

Foto: Jakub Pláteník @jplatno