Českou gymnastiku zastoupí na univerziádě reprezentační závodnice Štěpánková s Ponížilovou

 

Sportovní i moderní gymnastika budou mít na blížících se Letních světových univerzitních hrách v Chengdu své zastoupení a nebude v nich chybět ani česká stopa. „Plním si tím nejen svůj sportovní sen,“ prozradila s nadšením Denisa Štěpánková. Na účast se těší také česká reprezentantka ve sportovní gymnastice Dominika Ponížilová. „Tyto velké soutěže, na kterých jsou různé sporty, mají vždy svoje kouzlo a ojedinělou atmosféru,“ prozradila.

Želízkem v ohni české moderní gymnastiky bude v Chengdu Denisa Štěpánková, která o sobě dala vědět už v roce 2017, kdy se jako jedna z nejmladších závodnic na mistrovství světa blýskla osmapadesátou příčkou. Dalším úspěchem na to několikanásobná mistryně republiky navázala na mistrovství Evropy, kde v roce 2020 vybojovala jednadvacáté místo. Studentka Masarykovy univerzity v Brně bude na hrách od 29. do 31. července startovat ve čtyřech disciplínách – obruč, míč, kužel a stuha.

„Jedná se o velký závod a samotná atmosféra bude skvělá. Určitě to pro mě bude další sportovní zkušenost, ale věřím, že hlavně vzpomínka na celý život. Chtěla bych ukázat českou gymnastiku v dobrém světle a ukázat sestavy v co nejlepším provedení. Doufám, že výsledek bude co nejlepší,“ vyhlíží dlouho očekávanou světovou akci. 

O den později přijde v sečuánské metropoli na řadu sportovní gymnastika , v níž bude české barvy hájit Dominika Ponížilová. Tu čeká od 3. do 5. srpna hned pět disciplín, se světovou konkurencí poměří síly ve víceboji, přeskoku, kladině, na bradlech i v prostné. Velký úspěch zaznamenala studentka zlínské UTB  na Evropském olympijském festivalu mládeže v maďarském Gÿoru, tehdy v roce 2017 z toho bylo šestnácté místo ve víceboji družstev. Mezi jednotlivci pak Domča ukázala své kvality na seniorských Evropských hrách v Minsku, kde o dva roky později brala umístění na osmnácté příčce. 

„Očekávám, že hry budou skvěle zorganizované a že si je s ostatními sportovci užijeme. Budou to určitě nezapomenutelné zážitky. Mým cílem je odzávodit sestavy tak, jak je dělám na tréninku. Uvidíme, jak dopadne kvalifikace, ale věřím, že klapne finále víceboje a snad i nějaké finále na nářadí,“ vytyčila si metu pro univerziádu talentovaná gymnastka. 

Přejeme hodně štěstí!