České týmy znají své soupeře na Světových univerzitních hrách v Chengdu

České týmy znají své soupeře na Světových univerzitních hrách v Chengdu

 

Český univerzitní sport budou na Letních světových univerzitních hrách v Chengdu 2021 reprezentovat týmy mužů a žen v basketbalu a tým volejbalu mužů. Tři měsíce před začátkem Světových univerzitních her proběhlo rozlosování týmů do skupin. S kým se utkají naše týmy? To si přečtete níže.

Basketbalové týmy byly rozděleny do čtyř skupin, týmy volejbalu do dvou. Naše basketbalistky si zahrají o postup ze čtyřčlenné skupiny D s Argentinou, Chorvatskem a Japonskem. Čeští basketbalisté se pak utkají v šestičlenné skupině C s Gruzií, Koreou, Izraelí, Argentinou  a Mongolskem. A volejbalisté budou bojovat o postupové místo s Čínou, Koreou, Polskem, Mexikem, Brazílií a Indií.

Týmy byly rozděleny do úrovní na základě jejich FISU žebříčku, který je stanoven podle výsledků předchozích závodů FISU. Kromě toho nemohly být do stejné skupiny umístěny více než tři delegace ze stejného kontinentu, s výjimkou ženského basketbalu (ne více než dvě). Po vylosování do příslušných skupin byly týmy nasazeny do každé skupiny prostřednictvím dalšího slosování, aby bylo zajištěno více náhodných her.

Letní světové univerzitní hry v Chengdu 2021 se uskuteční v náhradních termínu o rok později oproti původnímu plánu ve dnech 26. června až 7. července 2022.

Podívejte se, jak losování probíhalo.


Hrací skupiny:

Basketbal ženy

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
SVK ROU POL ARG
 HUN CHN USA CZE
 TPE POR FIN  CRO
 BRA MEX  JPN

Basketbal muži

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
CHN  CRO GEO JPN
 POL TPE KOR  UKR
 GER  POR ISR  LTU
 RSA  ROU  ARG  MEX
FIN  USA  MGL  SVK
BRA CZE


Volejbal muži

Skupina A Skupina B
CHN TPE
KOR CYP
POL USA
MEX ARG
BRA JPN
IND POR
CZE GER

Původní článek najdete na www.fisu.net.