České akademické hry 2024 v Liberci byly slavnostně zahájeny

České akademické hry 2024 v Liberci byly slavnostně zahájeny

 

24. června 2024 | ČAUS | ČAH 2024 Liberec

Dlouho očekávaná největší studentská sportovní událost u nás je tady! Česká asociace univerzitního sportu s radostí oznamuje, že České akademické hry 2024 v Liberci byly oficiálně zahájeny. Těšit se můžete na skvělé výkony sportovců, zajímavé osobnosti českého univerzitního sportu a opět na skvělou atmosféru závodů. 

Předpokládaná účast je přes 2000 sportovců, z toho je přihlášeno 777 jednotlivců a 82 týmů, celkem z 38 vysokých škol. Soutěží se ve 21 sportech. Více informací najdete na webu 2024.ceskeakademickehry.cz

První sportovci se představili už v brzkých ranních hodinách, kdy začaly 22. České akademické hry. První medaile byly rozdány již kolem půl páté a to v plážovém volejbale žen.

Slavnostní událostí bylo zahájení her, které proběhlo od 18 hodin ve sportovní hale KTV FP TU v Liberci. Na zahájení byli pozváni mimo jiné studenti a široká veřejnost, kteří vytvářeli skvělou atmosféru. V rámci slavnostního zahájení všechny přivítala předsedkyně České asociace univerzitního sportu Ivana Ertlová a byla předána vlajka pořadatele ČAH do rukou zástupců dvou ostravských univerzit (Ostravská univerzita a VŠB-TU OStrava), které společně připraví další ročník.

Druhý den her budete moct vidět finálové zápasy ve futsalu, vrchol soutěže v basketbalu, odstartují volejbalové a baseballové soutěže a k vidění jsou i individuální sporty – atletika, plavání a orientační běh.

Více informací najdete na webu 2024.ceskeakademickehry.cz

Foto: Jan Chlad, TUL