Česká výprava dorazila do Chengdu. Co ji teď čeká?

 

Národní výběr nejlepších vysokoškolských sportovců už je v dějišti Letních světových univerzitních her, většina z nich se již od brzkého rána nachází v univerziádní vesnici umístěné v místním kampusu. Sportovní program našeho týmu odstartuje ve čtvrtek 27. července lukostřelkyně Martina Zikmundová, kterou čeká od 8:30 kvalifikace ve střelbě z kladkového luku.


Zástupci českého univerzitního týmu dorazili do univerziádní vesnice

Dnes pozdě v noci přiletělo do sečuánské metropole početné uskupení českých sportovců, mezi nimiž nechyběly například volejbalové výběry či střelecké naděje. Univerziáda totiž startuje už v pátek, kdy proběhne slavnostní zahajovací ceremoniál, který bude hostit moderní stadion Dong’an Lake s kapacitou pro čtyřicet tisíc diváků. Očekávají se plné tribuny a bouřlivá atmosféra, která odpálí následný maraton medailových bojů.

Českým vlajkonošem byl pro jedinečnou příležitost vybrán trojnásobný medailista z nedávných Evropských her v Krakově Jiří Přívratský. „Je to pocta být vybrán a čest se tohoto úkolu ujmout. Samozřejmě se moc těším na to, až mi naše vlajka spočine v rukou,“ vyjádřil se nadšeně k blížícímu se ceremoniálu. 

„Je těžké slovy vyjádřit, co to pro mě znamená, asi nejblíže tomu má pocit hrdosti. Myslím si, že být Čech pro mě získá nový rozměr. Zároveň jsem hrdý na to, že budeme mít ve sportovní střelbě takto daleko od domova silné zastoupení,“ pokračoval úspěšný střelec, pro kterého to s českou vlajkou v ruce bude premiérová zkušenost.


Početná část týmu po úspěšném příletu do dějiště univerziády

Kromě konání ceremoniálu vstoupí v pátek do šampionátu české basketbalistky, které vyběhnou od ranních čtyřech hodin k úvodnímu zápasu proti Tchajwanu. Vyřazovací boje o postup do semifinále pak budou čekat v případě postupu z kvalifikace na Martinu Zikmundovou, která už na místě absolvovala dva tréninkové dny a před závodem neskrývá velké ambice. „Ráda bych nastřílela blízko českého rekordu, takže cíle mám určitě vysoko,“ prozradila.

Fotogalerii z cesty najdete ZDE.