ČAUS Florbalová bitva 2017

Praha, 5. prosince 2017

 

Místo konání akce: Sportovní hala ČVUT, Pod Juliskou, Praha 6
Datum konání: 5. 12. 2019 od 17:00 – 22:00
Počet družstev: 4
Všichni účastníci jsou studenty jednotlivých VŠ v Praze a Středočeském kraji. Zúčastněné školy a počet účastníků:

  • ČVUT (13 účastníků)
  • ČZU (15 účastníků)
  • UK (12 účastníků)
  • VŠE (13 účastníků)

Popis činnosti, účel využití dotace, charakter činnosti:

V ČAUS florbalové bitvě 2017 (dále jen „Florbalová bitva“) šlo opět o přímou konfrontaci týmů zúčastněných vysokých škol, za které mohli nastoupit pouze jejich současní studenti, což bylo také přísně kontrolováno. V současné době studuje na zúčastněných vysokých školách velký počet akademických reprezentantů České republiky a také velký počet reprezentantů „A“ týmu můžu České republiky, což předurčovalo, že herní kvalita turnaje opět byla na velmi vysoké úrovni.

Florbalová bitva se hrála osvědčeným systémem nejprve semifinálových zápasů a následně zápasem o 3. místo poražených semifinalistů a finálovým zápasem.

Florbalová bitva se hrála dle platných florbalových pravidel Mezinárodní florbalové federace (IFF). O kvalitu turnaje se spolu s celým organizačním týmem starali také licencovaní rozhodčí České florbalové unie se zkušenostmi z nejvyšších florbalových soutěží hraných v České republice. Týmy, které se umístily na prvních třech místech, byly odměněny poháry, medailemi a věcnými cenami. Věcné ceny se udělovaly také v rámci individuálních ocenění nejlepších hráčů turnaje. Dobrou atmosféru celého finálového turnaje pak dotvářela hudební aparatura a hlasatel.

Na Florbalovou bitvu byli, jako každý rok, zváni také nejvyšší představitelé zúčastněných vysokých škol, včetně ředitelů jejich center tělesné výchovy a sportu, kteří tak mohli sledovat své sportovce při jejich vrcholném výkonu. Stejně tak mohli v příjemném V.I.P. prostoru debatovat u bohatého občerstvení nejen nad současným stavem vysokoškolského sportu.

Poskytnutou dotaci jsme využili jako příspěvek na úhradu odměny rozhodčích jednotlivých utkání, pořadatelů a organizátorů turnaje, správu webu, facebookové komunikace a internetové propagace, ve které byl ČAUS a MŠMT hojně zmiňován, fotografa a zajištění občerstvení pro VIP hosty a nealkoholických nápojů pro účastníky.

Díky poskytnutému příspěvku od ČAUS jsme byli schopni akci zorganizovat a přiblížit se k odpovídajícímu finančnímu ohodnocení rozhodčích pro aktuální úroveň studentské univerzitní soutěže a uhradit nezbytné náklady spojené se zajištěním organizace turnaje.

Výsledky ČAUS Florbalové bitvy 2017

Výsledky utkání:

1. semifinále: ČVUT – UK 7:2
2. semifinále: VŠE – ČZU 5:3
O 3. místo: UK – ČZU 5:6sn
Finále: ČVUT – VŠE 2:7

Konečné umístění:

1. místo – VŠE
2. místo – ČVUT
3. místo – ČZU
4. místo – UK