ČAH 2021: Dobojováno jest! První místo na Českých akademických hrách patří Univerzitě Palackého

Dobojováno jest! První místo na Českých akademických hrách patří Univerzitě Palackého

8. 9. 2021 | ČAH 2021| 2021.ceskeakademickehry.cz

A je to. Devatenáctý ročník Českých akademických her je již minulostí. V úterý našly poslední desítky medailí své majitele mezi atlety, kuželkáři, fotbalisty nebo házenkářkami. Do celkového hodnocení škol získali během šesti dnů sportovního zápolení nejvíce bodů reprezentanti domácí Univerzity Palackého. V těsném závěsu druhá skončila Masarykova univerzita a třetí místo v žebříčku patří Univerzitě Karlově.

Foto: ČAH 2021

Závěrečný den her, který po chladnějším ránu opět prosvítilo slunce, patřil zejména atletice, v jejíchž běžeckých a technických disciplínách postupně změřilo síly na dvě stě závodníků. Na stupních vítězů byli nejvíce vidět reprezentanti Českého vysokého učení technického, Masarykovy univerzity, Univerzity Karlovy a České zemědělské univerzity, několika z nich poblahopřál k úspěchu sám rektor hostitelské UP Martin Procházka.

O body a medaile se bojovalo ale také na beach volejbalových kurtech, kde si nejlépe vedli hráči Univerzity Karlovy, a na fotbalových a házenkářských hřištích, kde si vítězství vybojovali olomoučtí studenti a studentky. Stejně tak bral zlato domácí kuželkář Jaromír Hendrych, v ženské kategorii skončila první Natálie Topičová z Univerzity Pardubice. S krátkou tratí orientačního běhu si ve ski areálu v Hlubočkách nejlépe poradila Eliška Sieglová z Univerzity Karlovy a Petr Horvát z Vysokého učení technického v Brně.

Žebříček škol po posledním dni her tak vede s těsným desetibodovým náskokem před druhou Masarykovou univerzitou hostitelská Univerzita Palackého, jejíž reprezentanti stanuli na stupních vítězů více než osmdesátkrát, z toho sedmatřicetkrát na stupni nejvyšším. Třetí v celkovém hodnocení je Univerzita Karlova a pětici nejúspěšnějších škol doplňují techniky – pražské ČVUT a brněnské VUT.

Příští jubilejní dvacátý ročník Českých akademických her bude hostit Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Jak při zahájení her v Olomouci uvedl rektor JČU Bohumil Jiroušek, věří, že hry budou moci proběhnout v tradičním červnovém termínu a že se Budějovice ukážou jako město, kde by chtěl sportovat každý.