Letos poslední akademické mistrovství světa bylo AMS v bridži, které se konalo v čínském Xuzhou ve dnech 25. – 28. října 2018. Sedmičlenná česká výprava dokázala vybojovat cenné třetí místo!

Soutěže se účastnilo 10 týmů z 8 zemí světa, z Polska, Belgie, Japonska, Komorských ostrovů, České republiky, Srbska, Thajska a Číny, která jakožto pořádající země nasadila hned tři týmy složených ze 7 univerzit. Celkem se zúčastnilo 63 sportovců a doprovodu.

„Nakonec jsme bojovali dokonce i o stříbro, ale ve vzájemném zápase proti Polsku nám to uniklo. I tak si vezeme z Číny cenný kov a hezké zážitky“, komentoval vedoucí českého týmu Milan Macura.

V rámci závěrečného ceremoniálu zazněla píseň “Jasmine” od Ms. Guo Fang, kterou se snažil nechat sportovce ze všech zemí světa ocenit krásy Východu. S vlastním představením vystoupili také sportovci ze zemí jako jsou Komorské ostrovy. Atmosféra vyvrcholila, když všichni čeští sportovci 28. října, na den vzniku samostatné Československé republiky, vystoupili na pódium a zazpívali českou národní hymnu.

Odkaz na celý článek v anglickém jazyce: www.fisu.net/news/bridge/china-wins-wuc-bridge-at-home

Výsledky na tomto odkazu.