Basketbalistky UK si přivezly stříbro z bejrútského sportovního festivalu univerzit

Až do Libanonu si pro pohár „dodriblovaly“ basketbalistky Univerzity Karlovy. Šestice studentek uspěla na Mezinárodním sportovním festivalu univerzit v Bejrútu, který se konal od 23. do 26. března. Děvčata dosáhla na druhé místo a z Blízkého východu si přivezla kromě výjimečných zážitků i pohár a medaile.

O organizaci sportovního mítinku se postarala Univerzita svatého Josefa v Bejrútu. Cílem akce bylo studenty nejenom trochu rozpohybovat a vytáhnout z knihoven a od počítačů, ale také je seznámit s libanonskou kulturou a tradicemi. Během týdne, který v zemi strávili, se jim velmi pozorně věnovali kolegové z hostitelské univerzity. Reprezentantky UK proto na výlet vzpomínaly s velkým nadšením.

„Dva dny jsme hrály, tři dny jsme mohly cestovat po Libanonu, kterým nás provázeli místní studenti. Seznámili nás s kulturními zvyky země, nechali nás ochutnat tradiční kuchyni, prováděli nás Bejrútem i okolím,“ vzpomínala posluchačka Fakulty sociálních věd UK Monika Bicanová. „Z celého sportovního setkání pro mě bylo největším zážitkem samotné slavnostní zahájení. Sportovci z každé země dostali svou vlajku, hrály se hymny účastnických států. Byla to velká show, organizátoři si na tom dali opravdu hodně záležet. Už jenom jak velký pohár jsme dostaly za druhé místo,“ usmívala se. Zlato zůstalo v Libanonu, vybojovaly si ho hráčky z Univerzity Ducha svatého v Kasliku. Třetí skončily studentky Libanonsko-americké univerzity v Bejrútu.

Letos se konal již osmý ročník tohoto sportovního setkání. Studenti bojovali o vítězství v řadě disciplín od plavání, tenisu až po volejbal nebo futsal. Reprezentantky UK postup na bejrútský mítink vyhrály na mezinárodním putovním turnaji Euroijada, který se konal loni na podzim v Praze.

Zdroj: http://iforum.cuni.cz/IFORUM-16083.html

Pod vedením trenéra Dominika Adáška si z Mezinárodního sportovního festivalu univerzit v Bejrútu přivezly pohár a medaile za druhé místo basketbalistky Monika Bicanová (FSV UK), Karolína Žampová (FF UK), Aneta Krobová (FTVS UK), Vanda Papežová (FTVS UK), Michaela Malá (FHS UK) a Kristina Michálková (čerstvá absolventka FHS UK).